woreczki nikotynowe

Czym są woreczki nikotynowe? Zobacz, jakie mają właściwości!

Od dłuższego czasu w polskich sklepach można znaleźć woreczki nikotynowe. Czym są takie używki? Jakie mają one właściwości?

Woreczek nikotynowy – co to jest?

Woreczki nikotynowe 77 to małe, papierowe torebki, które stosowane są jako używka nikotynowa. Zawierają one w swoim składzie nikotynę, czyli główny składnik aktywny tytoniu.

Takie saszetki są często używane przez osoby, które poszukują alternatywy dla papierosów, papierosów elektronicznych, tabaki.

Woreczki nikotynowe są dostępne w różnych rozmiarach i mogą być zakupione w sklepach specjalizujących się w sprzedaży produktów tytoniowych lub online.

Jakie właściwości mają woreczki nikotynowe?

Woreczki nikotynowe są produktami, które pozwalają na uzyskanie efektu podobnego do korzystania z papierosów. Znajdująca się w nich nikotyna jest podawana wtedy jednak w inny sposób, ponieważ woreczki umieszcza się w ustach. Tam nikotyna przedostaje się przez śluzówkę do krwi.

Woreczki nikotynowe nie zawierają w swoim składzie tytoniu, tak jak snus, który jest popularną używką w krajach skandynawskich. Dzięki temu, że w torebkach nikotynowych nie znajduje się tytoń, nie mają one nieprzyjemnego posmaku, a także nie pozostawiają osadu na zębach.

Atutem woreczków nikotynowych jest także ich przyjemny zapach i smak. Wielu producentów tych wyrobów oferuje nawet po kilkanaście różnych wariantów swoich wyrobów pod tym względem, na przykład woreczki nikotynowe 77 można kupić w orzeźwiających smakach mięty, ale też słodkich owoców.

Producenci woreczków nikotynowych mogą też przedstawić je w różnych wariantach pod względem mocy. Odnosi się ona do ilości nikotyny. Można zatem wybrać saszetki zawierające więcej lub mniej tego związku, zależnie od konkretnych potrzeb. Dzięki temu można też zmniejszać ilość nikotyny, co może być pomocne w rzuceniu uzależnienia.

Jak należy korzystać z woreczków nikotynowych?

Używanie produktów jak woreczki nikotynowe 77 oraz innych marek jest bardzo proste.

Aby skorzystać z woreczka, konieczne jest umieszczenie go w ustach. Woreczki są umieszczane dokładnie w przestrzeni pomiędzy wargą a dziąsłem. Przytrzymuje się je w jamie ustnej przez około 30 minut. W tym czasie dochodzi do wydzielania się substancji z woreczka.

Potem woreczek należy umieścić w koszu na odpady, najlepiej zamykanym, aby nie miały do niego dostępu dzieci, zwierzęta. Niektórzy producenci oferujący saszetki nikotynowe oferują je też w opakowaniach, w których można umieścić zużyte saszetki, gdy w okolicy nie ma żadnego kosza, do którego można je wyrzucić.