Tekstylia domowe

Zygzaki, romby i gwiazdy – najmodniejsze wzory tekstyliów w tym sezonie

Projektanci wnętrz, kierując się swoją wewnętrzną miarą odnośnie tego, co jest warte uwagi w kwestiach koloru i printu, przygotowali zestawy najbardziej pożądanych w tym sezonie tekstyliów. Modne wzory przewijają się w 2017 roku zarówno na poduszkach, zasłonach, jak również na bieżnikach czy meblach tapicerowanych. Dzięki nim, wystrój wnętrza można odświeżyć za pomocą kilku prostych dodatków, bez żmudnych i kosztownych remontów. Oto kilka naszych propozycji przygotowanych we współpracy z Decorami które łączą w sobie elegancję i wyrazistość. Który wybierasz?

Nieokiełznane zygzaki

Tekstylia domowe

Dekoratorzy wnętrz na całym świecie są zgodni: jeden z najsilniejszych trendów tego sezonu będzie upływał pod znakiem geometrii. Modny dom to taki, w którym zygzaki pojawiają w przynajmniej jednym mocnym dodatku w pomieszczeniu, na przykład na zasłonach.

Poduszka romby

Romby – gorący trend sezonu

Wśród najnowszych prognoz dekoratorskich na 2017 rok pojawia się także motyw rombów. Nadruk ten wyjątkowo często przewija się na tekstyliach znanych projektantów wnętrz, nawiązując do szalenie modnego stylu Hygge wywodzącego się z Danii.

Geometryczna poduszka

Nadruk rombów będzie pojawiać się na tapetach i tkaninach znanych projektantów. W modnych salonach meblowych w tym sezonie można też kupić krzesła, fotele czy kanapy tapicerowane tkaniną w modny print. Jeśli jednak obawiacie się, że tego typu wzory szybko Wam się opatrzą, a za jakiś czas wyjdą z mody, mamy praktyczne rozwiązanie: najlepiej, jeśli zamiast mebla kupicie poduszkę z motywem rombów. Zdecydowanie taniej i praktyczniej jest odświeżyć domową kanapę tekstyliami niż zainwestować w drogą sofę.

Tekstylia w gwiazdy – sposób na dekorację wnętrza

Zasłona Blue Triangles II

Kontynuacją silnego trendu z 2016 roku wciąż są pastele. Widać to także w najnowszych kolekcjach tekstyliów, w których wzór gwiazd został zdominowany wyciszonymi odcieniami błękitu i szarości. W wystroju wnętrz dużą popularnością cieszą się nieustająco barwy neutralne – biel, beż, pastelowy róż i rozbielony błękit. Nic dziwnego – nie przytłaczają pomieszczeń, za to dobrze współgrają z jasnym kolorem ścian i prostymi meblami.

Zasłona Blue Vintage

Tkanina w subtelne gwiazdy tworzy nastrój spokoju i błogości, bliski wspomnianej filozofii Hygge. Aby uzyskać najlepsze efekty dekoracyjne, wybrany motyw wystarczy powtórzyć na dwóch, maksymalnie trzech dodatkowch – wówczas unikniemy wrażenia chaosu i nadmiaru.

Kolorowe sowy – dodatki do pokoju dziecięcego

Słodki motyw sówek świetnie sprawdza się jako element wyposażenia pokoju dziecięcego. Radosna żywa kolorystyka napawa wnętrze dobrą energią, która sprzyja zabawie i ułatwia spokojne zasypianie. Domową przestrzeń malucha można urozmaicić na przykład zasłoną w sowy. Dobrym pomysłem jest dobranie do niej miękkich poszewek na poduszki z identycznym motywem.

Design zorientowany na szarości

Poszewka Afiliado Zygzag

Szary był kolorem bardzo popularnym w ubiegłym sezonie. Choć rok 2017 miał upływać pod znakiem „Greenery”, wiele wskazuje na to, że to właśnie odcień gołębi będzie zwycięzcą, przede wszystkim z uwagi na swoją uniwersalność. Obecnie projektanci chętnie sięgają po gradacje szarości, od bardzo jasnych i rozbielonych odcieni, poprzez średnie tonacje, aż po te głębokie. Nic więc dziwnego, że koloru tego nie mogło zabraknąć również na bieżnikach.