fotowoltaika

Panele fotowoltaiczne Brewa.pl – moc w przełożeniu na rachunki

Jeśli Klient decyduje się na założenie paneli fotowoltaicznych w swoim gospodarstwie domowym lub we firmie, pojawia się wyzwanie określenia mocy instalacji, która przekładać się będzie na określone koszty. Zespół Brewa.pl uświadamia wszystkich nowych Klientów, iż do standardowego domu jednorodzinnego z łatwością dopasować można rozwiązanie fotowoltaiczne, którego moc nie przekracza 3 kWP. W domach, gdzie mieszkają małżeństwa z dwojgiem lub trojgiem dzieci jest to w pełni dogodna metoda na pozyskiwanie prądu drogą natury. Jak w tej sytuacji oszacować liczbę kupowanych modułów?

Moduły fotowoltaiczne Brewa.pl – jak je kupować?

Załóżmy, że jako potencjalni nabywcy paneli fotowoltaicznych dających moc 3 kWP dla standardowego domu jednorodzinnego w Polsce chcemy oszacować, ile modułów należy zakupić w tej sytuacji. Dla specjalistów Brewa.pl takie zadanie to najmniejszy problem. Już wcześniej obliczono, że w podobnych przypadkach najlepszym wyjściem będzie zainwestowanie w zestaw modułów liczący minimum 10, a maksimum 12 elementów. Pragniemy nadmienić, że sam zakup modułów to najdroższa część całego przedsięwzięcia od strony ekonomicznej. Sam montaż kosztuje już znacznie mniej.

Od czego może zależeć cena paneli, na jakie się zdecydujemy? Renoma i popularność producenta ma tu oczywiście znaczenie kolosalne. Do tego dołączyć należy jeszcze typ paneli, ich techniczną jakość oraz osiągane parametry pracy. Rynek paneli fotowoltaicznych w Polsce rozbudowuje się coraz prężniej z roku na rok. Za najtańsze moduły zapłacimy kwoty już w granicach 500 złotych od sztuki. Najdroższe inwestycje biorą pod uwagę koszty rozpoczynające się od kwoty 2000 za jeden element całego układu. Rozbieżność cenowa jest więc spora. Świadomy Konsument ma świadomość, że same panele fotowoltaiczne nie wystarczą, by cała inwestycja sprawdzała się w praktyce tak jak należy.

fotowoltaika

Falownik – za co odpowiada w fotowoltaice?

Ogromne znaczenie dla prawidłowego działania całej konstrukcji ma falownik. Inaczej nazywany jest także inwerterem. Na rynku rozróżniamy różne rodzaje falowników. Przed podjęciem decyzji o montażu instalacji fotowoltaicznej warto poznać je wszystkie, by dopasować ten najwłaściwszy dla naszych oczekiwań. To właśnie wytężonej pracy falownika zawdzięczamy szybką przemianą prądu stałego w prąd przemienny, który przekazują nam gniazdka. Oszacowując wydatki na fotowoltaikę, dobrze jest zwrócić uwagę, że zaopatrzenie się w odpowiedni falownik będzie nas kosztowało ok. ⅕ wartości całej inwestycji. W zależności od cen poszczególnych modeli paneli, w większości przypadków proporcje pozostają takie same. Nie trzeba więc silić się na dodatkowe obliczenia.