SEO Diagram with laptop on a table

Czym zajmuje się agencja SEO?

Obecnie trudno jest nam sobie wyobrazić życie bez Internetu. Dzięki niemu mamy dostęp nie tylko do rozrywki, ale również cennych informacji. Coraz więcej osób, większość swoich zakupów robi przez internet. Szukając z kolei fachowca czy usługodawcy w świecie offline, również korzystamy z wyszukiwarek. Z tego powodu, przedsiębiorstwa działające w każdej branży, które chcą zyskać nowych klientów, muszą inwestować w pozycjonowanie stron internetowych. Takimi działaniami zajmują się specjaliści zatrudnieni w agencji SEO. Czym dokładnie trudnią się takie firmy? Podpowiadamy.

Czym jest agencja SEO?

Agencja SEO to firma, która zajmuje się szeroko pojętym pozycjonowaniem stron w internecie, a więc optymalizacją witryn i dostosowaniem ich poszczególnych parametrów do wymogów wyszukiwarek, głównie Google. Specjaliści pracujący w takim miejscu, na przykład w firmie Widoczni, pomagają swoim klientom w pozycjonowaniu stron www. Dzięki takim działaniom witryny te pod pewnymi hasłami wpisywanymi w wyszukiwarkę przez internautów wyświetlają się na wyższej pozycji. Pozycjonowanie stron ma więc na celu zwiększenie widoczności danej witryny, dzięki czemu więcej potencjalnych klientów na nią trafia i ma szansę skorzystać z usług oferowanych przez konkretne przedsiębiorstwo czy zakupić wytwarzane w takiej firmie towary.

Czym jest audyt SEO?

Agencje SEO, rozpoczynając współpracę z klientami zainteresowanymi pozycjonowaniem stron w internecie, zazwyczaj na początku współpracy proponują im wykonanie audytu SEO. Takie działania przeprowadzone przez specjalistów pokazują im, jakie kwestie należy poprawić, aby zwiększyć widoczność witryny w wynikach wyszukiwania. Czynności takie nie obejmują jednak wyłącznie kwestii technicznych, a więc dotyczących zwiększenia widoczności witryny w algorytmach wyszukiwania Google, ale także tematu UX. Fachowcy więc zastanawiają się, co można zrobić, aby strona była przyjazna dla użytkownika i ułatwiała mu wyszukiwanie konkretnych produktów czy informacji.

Jakie działania w ramach pozycjonowania stron internetowych wykonuje agencja SEO?

Pozycjonowanie stron www obejmuje szereg czynności wykonywanych na stronie, a także poza nią. Dlatego warto je powierzyć specjalistom, którzy mają duże doświadczenie w tej dziedzinie, na przykład firmie Widoczni. W ramach pozycjonowania strony rozwiązywane są problemy techniczne witryny, sprawdzany jest jej kod czy adres URL, a także indeksowanie. Osoby zatrudnione w agencji SEO mogą stworzyć również wartościowe treści uwzględniające ważne dla danej branży słowa kluczowe, dzięki którym internautom łatwiej będzie trafić na taką witrynę. Wśród działań, które obejmuje pozycjonowanie stron internetowych, wymienia się również link building, linkowanie wewnętrzne czy optymalizację treści pod kątem wyszukiwarek.