sport top

Dlaczego mężczyźni uwielbiają piłkę nożną?

Ogromne pieniądze, blichtr, prestiż i miliony fanów na całym świecieto piłka nożna w pigułce. Futbol to od niepamiętnych czasów jeden z najpopularniejszych sportów na naszym świecie. Budzi on zwłaszcza ogromne emocje wśród męskiej części naszej populacji, którzy często oglądają mecze na żywo przez internet.

Dlaczego w zasadzie to właśnie mężczyźni tak uwielbiają piłkę nożną?

Powodów może być wiele. Po pierwsze – w większości małych chłopców już od urodzenia wychowuje się w kulcie piłki nożnej. Marzeniem większości chłopców już w przedszkolu jest stanie się „drugim Lewandowskim”. Marzenie takie trzyma się dzielnie w męskich umysłach aż do dorosłości, bowiem piłka nożna jest na stałe obecna w ich życiu. Staje się niejako symbolem ich dzieciństwa i najwcześniejszych marzeń o świetlanej przyszłości.

Po drugie – jest to sport niezwykle prestiżowy, ale też niespecjalnie „wyrafinowany” czy skomplikowany. Piłka nożna często łączy się z dawaniem upustu swoim emocjom i czysto męską rywalizacją. Piłka nożna jest synonimem walki o pokazanie światu, „kto tu jest stuprocentowym mężczyzną”. A innych mężczyzn ta konkurencja interesuje – czy jest się graczem, czy kibicem.

Po trzecie – piłka nożna to swojego rodzaju pasja, hobby – to coś, co mężczyzn charakteryzuje, ale i łączy. Piłka nożna łączy ludzi, łączy przyjaciół – dostarcza okazji do spotkań towarzyskich. Jest to też oczywiście źródło podziałów i rywalizacji między przeciwnymi drużynami i ich kibicami – ale tu znów wracamy do punktu drugiego i znaczenia rywalizacji dla mężczyzn.

Podsumowując: piłka nożna jest uwielbiana przez mężczyzn z wielu powodów. Z jednej strony jest to pewnego rodzaju symbol nostalgii i sentymentu za dzieciństwem i młodością. Z drugiej strony oddziałuje ona na najbardziej męskie instynkty. Nie wspominając już o tym, że wszystko, co wiąże się z ogromnymi pieniędzmi, rzeszami fanów, a nieraz i skandalami od zawsze budzi zainteresowanie ludzi. Piłka nożna i jej świat to część światowego show biznesu. A choć nie wiadomo jak byśmy się przed tym bronili – ludzie uwielbiają tego rodzaju sensacje.