produkty recznie robione

Dlaczego produkty handmade są świetnym pomysłem na upominek?

Produkty ręcznie robione cieszą się ogromną popularnością. Dosłownie oszaleliśmy na punkcie kosmetyków i dodatków do domu handmade. Ręcznie wykonywana biżuteria, samodzielnie szyte torby i torebki, zaskakujące ubrania i nietuzinkowe ozdoby świetnie sprawdzają się jako podarunek dla bliskich nam osób. Tworzący ręcznie robione produkty artyści i rzemieślnicy sprzedają coraz więcej produktów, a klienci chętniej niż dawniej szukają nieszablonowych akcesoriów. W czym tkwi sekret rękodzieła artystycznego? Dlaczego chętniej wybieramy produkty handmade niż taśmowe rzeczy z sieciówek?

Oryginalna forma

Globalizm przeprowadził nas przez wszystkie fazy związane z naszym stosunkiem do niego. Najpierw byliśmy zachwyceni dostępnością produktów masowej produkcji, które wcześniej wdzieliśmy już w zachodnich reklamach. Fakt, iż używamy identycznego produktu, jak Amerykanie lub Japończycy był dla nas fascynujący. Przez lata byliśmy z tą sytuacją niejako obyci, ale w ostatnim czasie poczuliśmy zdecydowany przesyt. Bycie jednakowym, używanie identycznych produktów, ubieranie tych samych ubrań i gotowanie w monotonny sposób przestało już nas interesować. Słusznie mamy wrażenie, że w tym wszystkim zatraciliśmy swoją tożsamość. Poprzez rękodzieło artystyczne zaczynamy na nowo wyrażać swoje prawdziwe ja. Powstają w ten sposób rzeczy niebanalne, wymykające się ze sztywnych ram, trendów i mające w sobie duszę. Tu, w przeciwieństwie do masowej produkcji, każdy produkt się różni i ma indywidualny charakter.

Naturalność i staranność wykonania

Rękodzieło artystyczne opiera się w zdecydowanej większości na naturalnych surowcach, kamieniach szlachetnych, drewnie, płótnie i ekologicznych materiałach. Wykonujący je artyści wkładają w swoją pracę całą duszę, a poszczególne produkty są efektem pasji i wielu godzin pieczołowitej pracy. Gwarantuje nam to efektowny produkt finalny, dlatego produkty handmade są fantastycznym pomysłem na prezent. Na Artyferia.pl znajdziesz mnóstwo oryginalnych i niepowtarzalnych propozycji, które z łatwością dopasujesz do każdej okazji. Wybierając na podarunek rękodzieło artystyczne, masz pewność, że wręczysz coś niepospolitego, a dana osoba nie będzie mieć na półce identycznego egzemplarza. Tradycyjne techniki wykonania i ciekawe wzornictwo urozmaicą zarówno kartki z życzeniami, biżuterię, ozdoby do domu, ale są też bazą, na której powstają ręcznie robione zabawki dla dzieci.

Ręcznie robione zabawki łączące rozrywkę i naukę

Wybierając upominki dla dzieci bardzo często mamy problem z wyborem produktu odpowiedniego, interesującego dla dziecka, a jednocześnie mądrego i bezpiecznego. Sklepy zalane są plastikowymi produktami, które nie zawsze są właściwą propozycją dla małych dzieci. Śliczne ręcznie robione zabawki dla dzieci z Artyferia.pl to idealna recepta na udany prezent, który zachwyci zarówno malucha, jak i jego rodziców. Dobra zabawka powinna łączyć w sobie rozrywkę, zabawę z nabywaniem nowych umiejętności, jak np. gry edukacyjne. Dla małych dzieci ważny jest też rozwój umiejętności motorycznych oraz właściwe wspieranie regulacji emocji i pobudzenia, w czym świetnie pomagają książeczki lub szmatki sensoryczne. Wybierając ręcznie robione zabawki wręczasz dziecku to, co najlepsze.