szkolenia i kursy po ukrainsku

Dlaczego warto organizować kursy i szkolenia BHP po ukraińsku?

Każda firma jest zobowiązana przez prawo do organizowania pewnych szkoleń, zwłaszcza dla pracowników zatrudnionych na umowę o pracę. Jednym z takich szkoleń i kursów jest BHP. To ważne szkolenie, który musi odbyć, jest pracownik. Coraz częściej są one prowadzone w języku ukraińskim. 

Czym takim są szkolenia z BHP?

BHP to tak naprawdę bezpieczeństwo i higiena pracy. To nauka, która zajmuje się bezpieczeństwem człowieka w pracy w każdym rozumieniu tego słowa. Nadrzędnym celem szkolenia z tego zakresu jest rozwijanie świadomości i wyznaczanie właściwych postaw sprzyjających bezpieczeństwu w zakładzie pracy.

Na obejmowanym stanowisku człowiekowi zagrażać może szereg rozmaitych czynników. Jest to oczywiście uzależnione od zawodu, jaki wykonujemy, więc te czynniki mogą się różnić. Ma to znaczenie zwłaszcza kiedy pracujemy w dużej firmie i siedzimy biurko w biurko z innymi ludźmi w zamkniętym pomieszczeniu. Dzięki szkoleniu BHP określamy te czynniki i robimy wszystko, aby ograniczyć ich negatywne skutki na pracownika. Ważne jest, by odbywać szkolenie po ukraińsku w Swarzędzu regularnie i terminowo, żeby osiągnąć wyznaczone cele.

Dlaczego BHP w języku ukraińskim to dobre rozwiązanie?

Pracownicy w Polsce są szkoleni z zakresu BHP obowiązkowo i regularnie. W związku z napływem ludności ukraińskiej warto też przeprowadzać szkolenie okresowe w Swarzędzu w języku ukraińskim. Obecnie wiele polskich firm zatrudnia Ukraińców i mimo iż zdecydowana większość z nich zna ukraiński, warto im to uprościć.

Lepiej jest przeprowadzić szkolenie i kursy BHP od razu w języku ukraińskim dla obcokrajowców. Dzięki temu unikniemy zatrudnienia tłumacza, co z pewnością jest droższą i mniej opłacalną opcją dla firmy. Takie szkolenie powinno być jak najbardziej zrozumiałe dla pracowników, ponieważ ma to wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa w pracy. Jeśli nie zapewnimy pracownikowi, który jest obcokrajowcem, szkolenia w języku, który rozumie, takie szkolenie totalnie nie będzie miało sensu.