wloczki poliestrowe

Do czego wykorzystuje się włóczki poliestrowe?

Włóczka kojarzy się z robienie na drutach. Ta umiejętność, kiedy zapomniana, obecnie cieszy się prawdziwym zainteresowaniem. To nie tylko sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu, ale także nauka kreatywności, cierpliwości. Nauka robienia na drutach to okazja do zdobycia nowych umiejętności, za sprawą których można wyczarować cuda. Robienie na drutach wiążę się z koniecznością zaopatrzenia się w odpowiednie włóczki czy sznurki. Jednymi z popularniejszych są włóczki poliestrowe.

Czym charakteryzują się włóczki poliestrowe?

Włoczka poliestrowa, które można nabyć w sklepie Włóczki u M,  jest zazwyczaj gładka i miękka w dotyku. Dzięki temu, że jest lekka, wytrzymała i sprężysta znajduje szerokie zastosowanie. Co więcej tego typu włóczki szybko schną i są doskonałym rozwiązaniem dla alergików. Wynika to z faktu, że są odporne na działanie pleśni, grzybów, nie zatrzymują w sobie roztoczy i przede wszystkim są odporne na działanie moli. Występują w wielu wariantach kolorystycznych, co pozwala na tworzenie z nich różnych prac, takich jak swetry, czapki, szaliki i wiele, wiele innych. Szeroki wybór włóczek poliestrowych pozwala zastosować je do wielu projektów. Co więcej jest to rodzaj włóczki, który nie gniecie się i łączy się z włóczkami innych rodzajów. Jest to materiał, który nie kurczy się w praniu i można go poddać recyklingowi.

Gdzie zastosowanie znajdą włóczki poliestrowe?

Jak wspomniano wyżej, włóczki poliestrowe mają szerokie zastosowanie. Świetnie sprawdzą się przy produkcji koców, dywanów, śpiworków i poszewek dla dzieci. Może je wykorzystać do robótek o charakterze dekoracyjnym. Świetnie sprawdzają się przy wykonywaniu czapek, szalików czy okryć wierzchnich. Ich właściwości sprawiają, że można je wykorzystywać w różnym celu. Wszystko zależy od wyobraźni i umiejętności robienia na drutach. Włóczki poliestrowe mogą być w 100% wykonane z poliestru lub być z domieszką, na przykład lnu. Na rynku występują włoczki ażurowe czy z futerkiem, a także grube typu włóczek, idealne do wyplatania koców. Włóczki poliestrowe nadają się do robienia na drutach lub na szydełku. Jest to materiał, który łatwo poddaje się obróbce i można go z łatwością dopasować do projektu.