plastikowe opakowanie

Dobrej klasy opakowania z polipropylenu, czyli jakie?

Opakowania na żywność to bardzo dobre rozwiązanie w wielu miejscach. Sprawdzają się doskonale wszędzie tam, gdzie żywność musi zachować świeżość. Nic dziwnego zatem, że opakowania na jedzenie są często wykorzystywane przez lokale gastronomiczne. Nie jest to jednak jedyne miejsce, gdzie takie opakowania zdadzą egzamin. Sprawdzają się one równie dobrze w domach. Dzięki specjalnym materiałom, z których opakowania te są wykonane, żywność staje się znacznie dłużej zdatna do wykorzystania. Wybierając opakowania na jedzenie, trzeba jednak wiedzieć, że nie wszystkie z nich sprawdzą się tak samo.

Opakowania z polipropylenu to jedno z najlepszych rozwiązań, jeżeli chodzi o żywność

Opakowania polipropylenu są popularne nie bez powodu. Mają one szereg zalet takich jak lekkość, możliwość wielokrotnego użytkowania czy też szczelność i wytrzymałość. Takie opakowania to chociażby te, które wykonane są z polipropylenu. Jest to materiał bardzo przejrzysty, co pozwala na doglądanie stanu żywności w środku. Jego dużą zaletą jest ochrona jedzenia przed wilgocią. Opakowania pp sprawdzają się jednak nie tylko w gastronomii. To świetne rozwiązanie do przechowywania artykułów medycznych jak też i tekstyliów.

Opakowania HDPE – Czy są bezpieczne?

HDPE oznacza polietylen o wysokiej gęstości. Materiał ten należy do jednych z najbardziej bezpiecznych dla żywności rozwiązań. Produkuje się z niego folie i pojemniki na jedzenie. Jest to najczęściej używane materiał, zaraz obok opakowania PP.

Opakowania PS – Czy styropian jest bezpieczny dla żywności?

Nie da się ukryć, że opakowania PP są znacznie bardziej popularne. Styropian wydziela toksyny, dlatego stanowczo odradza się wykorzystywania go w branży gastronomicznej. Czasami jednak spotyka się kubki na kawę wykonane z PS, jednakże nie należy stosować ich wielokrotnie. Zdecydowanie bezpieczniejsze są opakowania PP, jak również HDPE. To one są właśnie najczęściej stosowane do tego, aby żywność mogła stać dłużej, nie tracąc na jakości.