Serwis Volvo co wybrac ASO czy warsztat

Dobry serwis samochodowy Volvo – ASO czy niezależny warsztat?

Gdzie serwisować auto marki Volvo? Kierowcy mogą zdecydować się na skorzystanie z autoryzowanych stacji obsługi, czyli ASO, ale również mogą wybrać się do niezależnego warsztatu bez autoryzacji. Jakie mają zalety i wady? Sprawdź!

Konieczność wymiany oleju, klocków hamulcowych, a może poważniejsza awaria? Dobry warsztat samochodowy jest na wagę złota. Gdy potrzebny jest serwis Volvo Chorzów jest miastem, w którym można natychmiast znaleźć dla siebie wiele punktów prowadzących usługi serwisowe. Gdzie się wybrać?

Serwisy samochodowe ASO

Producenci zalecają serwisowanie swoich pojazdów w ASO – autoryzowanych stacjach obsługi. ASO działające przy salonach samochodowych oferują kompleksową obsługę w ramach przeglądów pojazdów oraz ich serwisu – także wtedy, gdy konieczne jest wykonanie złożonych napraw.

ASO postępują według zaleceń producenta samochodów, stosują odpowiedniej jakości części samochodowe, wykorzystują specjalistyczne zaplecze w postaci komputerów diagnostycznych.

Co więcej, naprawa auta w ASO pozwala na bezproblemową realizację gwarancji na pojazd. Co prawda jest to możliwe także wtedy, gdy pojazd jest naprawiany poza ASO, jednak wtedy producent może zakwestionować jakość prowadzonych napraw, a tym samym roszczeń gwarancyjnych.

Jaki jest główny minus związany z korzystaniem z serwisów samochodowych ASO Volvo? To przede wszystkim spora cena ich usług, co powoduje, że wielu kierowców z nich rezygnuje.

Niezależne serwisy samochodowe

Druga opcja to niezależne serwisy samochodów – można naprawiać w nich pojazdy każdego producenta, w tym Volvo.

Niezależne serwisy są znacznie częściej spotykane – dostępne są nawet w mniejszych miejscowościach, co powoduje, że można łatwiej do nich dojechać. Także ich plusem jest niska cena, ponieważ za takie same usługi trzeba wtedy zapłacić znacznie mniej niż w ASO.

W niezależnych serwisach samochodowych można skorzystać z szerokiej obsługi – przeprowadzają one przeglądy, diagnostykę komputerową, naprawy różnych układów, prace blacharskie i lakiernicze, elektryczne, a także inne czynności. Kluczowe znaczenie ma wtedy wybranie takiego serwisu, który oferuje usługi w szerokim zakresie, za pomocą nowoczesnego zaplecza oraz w przystępnej cenie.

Sam fakt, że serwis działa niezależnie, nie oznacza, że oferuje usługi na niskim poziomie. Duże znaczenie ma jednak wybranie takiego punktu, który będzie mógł zaoferować profesjonalną obsługę dla maksymalnych efektów. Bardzo pomocne mogą być wtedy dostępne w internecie opinie na temat warsztatów samochodowych.