lekarz endokrynolog

Endokrynolog – jakie schorzenia leczy?

Endokrynolog tak naprawdę jest specjalistą, który się zajmuje bezpośrednio zaburzeniami pracy tak zwanego dokrewnego układu. Leczy on zaburzenia wydzielania hormonów poprzez dokrewne gruczoły. Przyczyny wszelkich zaburzeń nie są znane do końca. Jakie jest wskazanie do wizyty u lekarza tej specjalności? Na pewno niepokojące powinno być osłabienie ogólne oraz zmęczenie.

Na co pomoże endokrynolog?

Endokrynolog w Żywcu ogólnie rzecz biorąc, zajmuje się wszelkimi hormonalnymi zaburzeniami, które wynikają z chorób dokrewnego układu. Gruczoły tegoż układu to przytarczyce, tarczyca, trzustka, nadnercza, przysadka mózgowa, jajniki, jądra, a także łożysko u kobiet będących w ciąży.

Endokrynolog Żywiec zajmuje się również zaburzeniami działania powyżej wymienionych gruczołów. Te właśnie zaburzenia sprawiają, że konkretny gruczoł wydzielać zaczyna mało, czy też wręcz przeciwnie zbyt dużo hormonów. Niestety często zaburzenia wynikają z nowotworów. Nie należy na pewno zwlekać z wizytą u endokrynologa.

Jakie objawy kwalifikują się do tego, aby pobrać skierowanie do lekarza, którym jest endokrynolog?

Opieka zdrowotna w Żywcu jest niezmiernie ważna. Co więcej opieka zdrowotna Żywiec, powinna szybko przyjść. W niektórych przypadkach czas jest najważniejszy. Należy wiedzieć, że choroby dokrewnego układu dają przeróżne objawy. Najczęściej powtarzające się objawy to ogólne osłabienie, a także zmęczenie. Zanim uda się do endokrynologa, to trzeba się udać do swojego lekarza pierwszego kontaktu.

Po przeprowadzeniu lekarskiego wywiadu wypisze on skierowanie do specjalisty. Sam poziom hormonów badany jest w moczu oraz krwi. Leczenie opiera się właśnie na wynikach badań. Najgorsze co można zrobić, to nie robić niczego.

Gdy pewne zaburzenia zostaną wcześnie wykryte, to jest większa szansa na ich wyleczenie. Właśnie na to liczy każdy pacjent. Można naprawdę być zdrowym, ale trzeba o swoje zdrowie zadbać. Pewnie zaniedbania z czasem wychodzą.