drzewa frezowanie

Frezowanie pni drzew – kto może je wykonać?

Frezowanie pni drzew rosnących na działce to sprytny sposób na ich usunięcie. Kto może się tym zająć? Kiedy warto rozważyć taką opcję?

Frezowanie pni – kiedy może być przydatne?

Frezowanie pni w Toruniu jest czynnością, która pozwala na ostateczne uporządkowanie zalesionej działki. Wycinka starych drzew może być nieodzowna, gdy buduje się dom czy kładzie kostkę brukową. Często stare zarośla zagrażają obiektom na sąsiadujących działkach. W razie burzy czy silnego wiatru duże drzewa mogą się przewrócić i dokonać trudnych do usunięcia szkód. Problem dotyczy też zabytkowych cmentarzy, parków miejskich czy skwerów. Po wycince zazwyczaj pozostają pnie wraz z korzeniami. Gdy ukorzenienie jest bardzo silne, może pojawić się problem z wyrwaniem pozostałości z ziemi. Często nie pomaga w tym nawet minikoparka. Frezowanie jest odpowiedzią na ten problem. Naruszenie struktury pnia i jego integralności pozwala na łatwiejsze jego usunięcie w gruntu.

Wycinka drzew – kiedy warto ją przeprowadzić?

Wycinka drzew w Toruniu to proces niezbędny do tego, aby z zaniedbanych nieużytków móc odzyskać przestrzeń do zabudowy. Jest niezbędna zwłaszcza w miastach, w parkach, na cmentarzach, przy drogach szybkiego ruchu, ale też na prywatnych gruntach. Jest przeprowadzana przez wyspecjalizowaną firmę. Zazwyczaj proces ten poprzedzony jest uzyskaniem stosownych zgód na pozbycie się drzew. Warto o nim pamiętać, gdyż zaniedbania w tym zakresie mogą wiązać się z nałożeniem wysokich sankcji. Istnieje także szereg obiektów, którym drzewa mogą zagrażać. Budynki mieszkalne, urzędy, placówki użyteczności publicznej, drogi i mosty, linie energetyczne – to najważniejsze z nich. Stare drzewa mają sporą tendencję do przewracania się. Zdarzają się też fragmentaryczne oderwania suchych konarów, a ich upadek z dużej wysokości na samochód lub człowieka jest potencjalnie bardzo niebezpieczny. Stąd też wymaga się dbania o stan drzew oraz regularnego usuwania suchych czy dotkniętych chorobą nasadzeń.