inwestor budowlany

Inwestor zastępczy – jakie usługi oferuje?

Inwestor zastępczy jest w stanie pomóc nam na wiele różnych sposobów. Dlaczego jednak warto skorzystać z jego usług i co może nam zaoferować?

Jaką rolę pełni inwestor zastępczy?

Budowa domu czy innego obiektu bardzo często musi spotkać się ze wszelkiego rodzaju opóźnieniami i problemami, które mogą opóźnić prace. Bardzo często pierwotne deadline’y, które są spięte dosłownie na styk, mogą nie uwzględniać wszelkich niuansów rzeczywistości, która nas otacza, a jest w stanie wymiernie wpłynąć na ostateczny efekt. To właśnie dlatego tak ważne jest, by zawsze mieć takie koło ratunkowe. Problemy z czasem mogą mieć również sami inwestorzy, którzy czasem mogą po prostu nie mieć czasu, by na bieżąco monitorować postęp prac.

To właśnie w takich przypadkach na wagę złota może być ktoś taki, jak inwestor zastępczy. Kim on jednak właściwie jest? Nazywa się tak osobę, która za pozwoleniem pierwotnego inwestora przejmuje jego obowiązki i w porozumieniu z nim działa przy okazji budowy domu czy innego obiektu. Odpowiada on również za nadzór budowlany prac, a także pozostaje w kontakcie z wykonawcą, kierownikiem budowy i inwestorem. Staje się on więc swoistym łącznikiem, co jest dla osób permanentnie zabieganych naprawdę świetnym rozwiązaniem.

Dlaczego warto skorzystać z usług inwestora zastępczego?

Istnieje sporo powodów, dla których warto jest skorzystać z usług inwestora budowlanego, oferowanego przez firmy działające w takim zakresie, jak obsługa techniczna budynków w Wieliczce. Oczywistą zaletą w takim wypadku jest rzecz jasna oszczędność czasu pierwotnego inwestora, z którego barków zostaje zdjętych znaczna większość obowiązków oraz zmartwień. Tak samo inwestor zastępczy rozwiązuje spory i kontaktuje się z ekipą budowlaną. Dodatkowo inwestor zastępczy jest specjalistą w kontekście kwestii budowlanych, dlaczego jest on w stanie proponować najlepsze rozwiązania w kwestii doboru materiałów czy wspomnianych ekip budowlanych. Lista zalet jest więc całkiem okazała.