wynajem samochodow

Jak działa wynajem samochodów?

Jeszcze do niedawna wypożyczanie samochodu kojarzyło się z wynajmem na wakacjach czy w podróżach służbowych. Obecnie, wynajem samochodów to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób. Powodów, które wpływają na decyzję związaną z wypożyczeniem samochodu jest bardzo dużo. Jak wynająć samochód szybko? Na co zwracać uwagę?

Jak wypożyczyć samochód?

Zanim wypożyczymy samochód, musimy ustalić do czego on nam będzie potrzebny. Czy będziemy wykorzystywać go do samotnej, podróży służbowej, czy na weekendowej wyprawie z rodziną. Pozwoli to określić, jakiego samochodu potrzebujemy. Wynajem samochodów w Rumi pozwala na wypożyczenie różnych aut – małych, większych, sportowych, a także tych przeznaczonych na specjalne okazje. Po określeniu przeznaczenia auta, najlepiej zarezerwować je w wybranym terminie. Następnie, należy udać się do wypożyczalni z dowodem i prawem jazdy i podpisać stosowną umowę. Należy ją dokładnie przeczytać, by nie być zaskoczonym dodatkowymi opłatami. Warto sprawdzić co obejmuje ubezpieczenie auta i czy nie ma konieczności wykupienia dodatkowych opcji. 

Na co zwracać uwagę wynajmując samochód?

Firm oferujących wynajem samochodów jest bardzo dużo. Jak wybrać wypożyczalnię? Przede wszystkim należy sprawdzić czy firma działa legalnie i jaki jest stan floty samochodów. Warto sprawdzić ich stan techniczny i poprosić pracowników o udostępnienie aktualnych badań samochodów. Podczas oględzin wstępnych auta, należy zgłaszać wszelkie usterki, które zauważymy, żebyśmy nie zostali nimi obciążeni. 

Wybierając wypożyczalnię samochodu warto sprawdzić cenniki. O ile kaucja za wypożyczenie jest mniej więcej taka sama w różnych punktach, to pozostałe opłaty mogą się znacząco różnić. Warto sprawdzić jak prezentuje się opłata za kilometry. Czy wyznaczana jest kilometrówka, a po jej przekroczeniu opłaty znacząco wzrastają. Należy pamiętać, że podczas trwania umowy najmu osoba wynajmująca ponosi odpowiedzialność za wypożyczony samochód, za jego stan techniczny i wygląd.