Jak najlepiej jest wybrać turbosprężarki?

Turbosprężarka to mechanizm, który powinien dobrze współpracować z silnikiem. Efektem dobrej współpracy są wysokie osiągi silnika i mała emisja spalin. Czasami turbo się zużyje, a to wymusza konieczność zajrzenia do serwisu, które oferuje sprzedaż turbin po regeneracji lub całkiem nowe. Jak wybrać odpowiednią turbosprężarkę?

Jak dobrać nowe turbosprężarki?

Montaż turbosprężarki trzeba oddać specjalistom. Najlepiej sprawdzą się miejsca, które prowadzą sprzedaż turbosprężarek po regeneracji we Wrocławiu i okolicach. Współczesne pojazdy osobowe są bogate w elektronikę, która z jednej strony zapewnia komfort, a z drugiej wymaga wykwalifikowanych rąk. Tylko profesjonaliści mogą odpowiednio dobrać turbosprężarkę do samochodu.

Jednak nic nie stoi nie przeszkodzie, aby samemu zwiększyć wiedzę. Ciekawym narzędziem, pozwalającym dobrać turbosprężarkę jest kalkulator doboru. Każda osoba, stojąca przed decyzją, która jest związana z doborem turbosprężarki, powinna skorzystać z takiego kalkulatora. Za pomocą kalkulatora można określić przepływy dla danej średnicy.

Aby jednak wypełnić w całości kalkulator trzeba mieć wiedzę z zakresu spadu, przepływów, lokalizacji i średnicy wirnika. Pomimo otrzymania wyników z kalkulatora trzeba skonsultować z mechanikiem, wiedzącym co to jest montaż turbosprężarek w Oleśnicy i okolicach. Współpraca z dobrym mechanikiem zagwarantuje to, że silnik dobrze będzie współgrał z turbosprężarką.

Nowością na rynku są tzw. e-turbosprężarki, które stosowane są w hybrydach. Mechanik, implementując takie rozwiązanie, zwiększa wydajność silnika.

Nowe turbosprężarki typu soft – czy warto kupić?

Poruszając w artykule wiele kwestii tj. montaż turbin, nie sposób nie wspomnieć o innowacyjnym rozwiązaniem, jakim jest soft turbo. Turbosprężarki tego typu bazują na niższym ciśnieniu, nieprzekraczającym 0,5 bara. Wprowadzenie takiego turbo do pojazdu osobowego nie powoduje zmian w układzie elektrycznym. Za to polepsza wydajność silnika, nie powodując równocześnie spadku mocy.

Podsumowując, gdy regeneracja turbosprężarki już nie zdaje egzaminu, trzeba kupić nową. Jednak najlepiej poprosić specjalistów o pomoc, aby silnik nadal działał bez zarzutu.