zamek

Jak otworzyć samochód bez kluczyka?

Natłok codziennych zajęć oraz ich intensywność może sprawić że nagle zgubimy kluczyk od samochodu, w takiej sytuacji ciężko jest coś poradzić aby bez trudu otworzyć drzwi samochodu. Niekiedy zdarza się, że nasz samochód stoi na własnym podwórku, ale z różnych przyczyn zatrzaśnie się z kluczykiem w wewnątrz. Niestety gdy nie posiadamy zapasowego zestawu, bądź nie mamy możliwości, aby go odzyskać nie obejdzie się bez pomocy specjalisty. W takim przypadku jedynym rozsądnym wyborem będzie doświadczony ślusarz z odpowiednimi narzędziami, które nie tylko pozwolą otworzyć nam samochód ale również pozwolą nie uszkodzić mechanizmu zamka co może się wydarzyć oraz dzięki fachowej pomocy wcale nie musi ucierpieć na tym karoseria auta, która jedynie zwiększyła by nasze straty.

Legalne awaryjne otwieranie samochodu

Większość może o tym nie wiedzieć, jednak awaryjne otwieranie samochodu Kraków jest legalne tylko i wyłącznie wtedy, gdy czynność tę wykonuje odpowiednia osoba posiadająca zezwolenie na sprzęt do tego potrzebny. Tak naprawdę nikt w celach prywatnych nie może posiadać a tym bardziej używać narzędzi do tego typu prac. Dlatego też wzywając odpowiedniego fachowca możemy mieć pewność iż jest on godnym zaufania człowiekiem, który bez większego problemu pomoże nam w tej trudnej sytuacji. Co więcej, zazwyczaj jedna firma świadczy owe usługi obejmując tym całe miasto. Na ogół wyróżnia się dwa bardzo popularne sposoby na awaryjne otwieranie samochodu, pierwszym z nich jest zastosowanie narzędzi do manipulowania mechanizmem zamka. Metoda ta znana jest już od kilkudziesięciu lat i z powodzeniem stosowana przez dzisiejszych fachowców. Jej dużym minusem jest podatność na uszkodzenia zamka, jednak zdarza się to bardzo rzadko. Drugim sposobem, który stosowany jest od niedawna to wykorzystanie przyssawki do szyb oraz poduszki hydraulicznej. Z jej pomocą specjalista może w łatwy sposób odgiąć szybę w samochodzie następnie zastosować poduszkę hydrauliczną, a w powstałą szczelinę włożyć specjalny haczyk, z pomocą którego otworzy drzwi samochodu od wewnątrz nie uszkadzając żadnego elementu.

Musisz o tym koniecznie pamiętać!

Jest kilka kwestii, które warto omówić w związku z zamawianiem pomocy ślusarza z https://www.pogotowie-zamkowe-krakow.pl/, mianowicie na samym początku gdy nie możemy otworzyć samochodu a jest późna godzina zaczynamy się martwić. Na nasze szczęście tego typu usługi świadczone są siedem dni w tygodniu przez całą dobę a więc z pewnością będziemy w stanie dodzwonić się o pomoc. Kolejnym ważnym aspektem jest przygotowanie dokumentów potwierdzających, że jesteśmy właścicielem pojazdu, najlepiej przygotować dowód rejestracyjny bo z pewnością zostaniemy o niego poproszeni. W momencie kiedy nie okażemy stosowanego dokumenty ślusarz może odmówić nam udzielenia pomocy, dlatego zawsze warto wozić ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty dotyczące pojazdu. Nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć, nawet w przypadku potrzeby awaryjnego otwierania drzwi od samochodu będziemy zmuszeni okazać stosowne dokumenty. Kolejną kwestią, która z pewnością zainteresuje większość to cena za tego typu usług. Należy wiedzieć, iż cena ta może się wahać w zależności od modelu samochodu, rozwiązania jakie będzie konieczne do otworzenia drzwi a nawet odległości jaką przebędzie kierowca zanim dotrze na miejsce. To wszystko wpływa bezpośrednio na cenę, która w większości przypadków oscyluje w okolicach kilkuset złotych, a niekiedy może przekraczać tysiąc.