aplikacja mobilna

Jak skorzystać ze śledzenia przesyłek w Inpost?

Jeszcze dekadę temu, gdy kupowaliśmy cokolwiek przez Internet, zazwyczaj do momentu otrzymania przedmiotu do rąk własnych nie wiedzieliśmy, czy został on w ogóle wysłany. Powodowało to spory dyskomfort, ponieważ pieniądze musieliśmy zapłacić na początku, a potem czekać aż przesyłka do nas trafi, nie wiedząc co się z nią dzieje. Dziś na szczęście te chwile należą już do przeszłości, między innymi dzięki firmie Inpost. Śledzenie przesyłek zostało przez nią udostępnione jako pierwszą na polskim rynku. Jak działa i jak skorzystać z tego dobrodziejstwa? Sprawdźmy to.

Śledzenie przez Internet

Na początku, tuż po tym jak udostępniono opcję śledzenia przesyłek, można było to czynić jedynie przez Internet, za pomocą specjalnej strony WWW. Aby móc sprawdzić gdzie znajduje się paczka, należało najpierw uzyskać jej numer. Początkowo był on przekazywany tylko sprzedającemu i trzeba było samodzielnie postarać się o jego uzyskanie. Sprawa zmieniła się gdy wprowadzono Paczkomaty Inpost Śledzeniem przesyłki od tej pory mogliśmy zajmować się już samodzielnie, ponieważ jej numer uzyskiwaliśmy w wiadomości e-mail oraz SMS, które otrzymywaliśmy bezpośrednio po nadaniu paczki przez sprzedającego. Po wprowadzeniu numeru przesyłki na stronie, mogliśmy podejrzeć gdzie znajduje się przesyłka i na jakim etapie swojej podróży się znajduje. W ten sposób mogliśmy oszacować kiedy dotrze do nas nasza przesyłka Inpost Śledzenie przesyłek w ten sposób możliwe jest po dziś dzień, ponieważ strona internetowa nadal funkcjonuje.

Poprzez aplikację mobilną

Bardziej nowoczesną metodą na śledzenie przesyłek jest wykorzystanie do tego celu specjalnej aplikacji na smartfona. Nie tylko dzięki niej będziemy mieli łatwiejszy dostęp do naszych paczek Inpost Śledzeniem przesyłki nie musimy się od tej pory przejmować sami, ponieważ zostanie ona automatycznie dodana do naszego konta powiązanego z numerem telefonu, a o wszystkich akcjach będziemy powiadamiani. Chcąc sprawdzić dokładną trasę przesyłki wystarczy otworzyć aplikację i wybrać interesującą nas paczkę, a wszystko od razu pokaże się na ekranie smartfona. Jest to o wiele prostsze i łatwiejsze, niż korzystanie ze strony internetowej Inpost Śledzenie przesyłek przy obecnej technologii jest wyjątkowo łatwe i przyjemne. Od razu wiemy że ktoś wysłał do nas paczkę i możemy dokładnie oszacować kiedy do nas przyjdzie. Dodatkowo, korzystając z Paczkomatów, nie musimy nawet przejmować się zapamiętywaniem kodu odbioru. Aplikacja umożliwia bowiem zdalne otworzenie skrytki, gdy tylko znajdziemy się obok maszyny.