palety przemyslowe

Jak wykorzystuje się palety przemysłowe?

Palety przemysłowe mogą pełnić kilka funkcji. Wykorzystuje się je zazwyczaj w produkcji i transporcie, ale nie tylko. Gdzie jeszcze mogą się przydać i jak można je wykorzystać?

Zastosowanie palet przemysłowych

Palety przemysłowe to proste konstrukcje z drewna. W przeciwieństwie do europalet, których produkcja jest ustalona przepisami i normami, tak aby możliwe było ich międzynarodowe wykorzystanie, palety przemysłowe można produkować w różnych rozmiarach. Pozwala to dopasować rodzaj palet do własnych potrzeb. Palety przemysłowe w Trójmieście wykorzystuje się najczęściej do transportu. Ich solidne wykonanie i duża odporność na ciężar sprawia, że mogą być umieszczane na nich duże i ciężkie gabaryty. Dodatkowo ich konstrukcja umożliwia transport wózkiem widłowym, co znacznie przyspiesza i ułatwia przemieszczanie z miejsca na miejsce.

Bardzo często palety wykorzystuje się też do przechowywania. Umieszczenie na nich materiałów czy produktów ogranicza ich kontakt z podłożem, dzięki czemu nie są bezpośrednio narażone na działanie bardzo niskich temperatur czy wody. Fakt, że palety przemysłowe mogą mieć różne wymiary, pozwala dopasować je do indywidualnie do miejsca i towaru, przez co przestrzeń przeznaczoną do przechowywania zostaje maksymalnie wykorzystana.

Palety przemysłowe w wystroju wnętrz

Ostatnio palety cieszą się dużą popularnością wśród architektów wnętrz, jako elementy wyposażenia meblowego. Często wykorzystywane są do stworzenia surowego, industrialnego klimatu, np. w loftach. Najczęściej powstają z nich ramy łóżka czy stoliki do pokoju dziennego. Dzięki temu, że możliwe jest ich łatwe łączenie ze sobą, pozwala to szybko stworzyć prostą konstrukcję. Ich duża wytrzymałość sprawia, że bez problemu można ustawić na nich ciężkie rzeczy. Dodatkowo pokrycie ich dowolną farbą sprawi, że będą pasować do każdego wnętrza. Palety mogą służyć także jako meble balkonowe czy ogrodowe. Tworzenie mebli z palet może być ciekawą rozrywką dla wszystkich majsterkowiczów.