Jak żyć… wolniej – kolejna „Biała Noc” w Białymstoku

Jak żyć… wolniej – kolejna „Biała Noc” w Białymstoku

Żyjemy w czasach, gdy pośpiech stał się dla nas niemal oczywisty. Każdy stale gdzieś pędzi i za czymś goni… Jak jednak w tym wyścigu znaleźć czas na proste celebrowanie swojego życia? Odpowiedzi na to pytanie przyniesie kolejne spotkanie z cyklu „Biała Noc”, którego tematem przewodnim będzie tzw. „Slow life”. Jednym ze sponsorów wydarzenia jest białostockie centrum dermatologiczno-chirurgiczne Renew Clinic.

Pierwsza „Biała Noc” – impreza o charakterze modowym połączona z warsztatami poświęconymi zagadnieniom bliskim wszystkim kobietom – odbyła się w Białymstoku w 2016 r. Zainteresowanie wydarzeniem było jednak na tyle duże, że pomysłodawcy postanowili podobne przedsięwzięcie zorganizować także w tym roku.

Tym razem tematem przewodnim spotkania będzie tzw. „Slow life”, czyli trend skupiający się na celebrowaniu życia. A na to przecież zwykle nie mamy czasu…

– W dzisiejszym, zabieganym życiu pośpiech stał się czymś tak oczywistym, że ten , kto otwarcie mówi, że ma czas postrzegany jest jako osoba dziwna. Może mu w duchu zazdrościmy, ale sami pędzimy dalej , nakręcamy się, bo mamy tak mało czasu, a tak dużo do zrobienia. Błędne koło. Ale świat się zaczyna budzić z tej gorączki – przekonują organizatorzy.

Efektem tego są stale powstające kierunki – w tym chociażby slow fashion, slow food, slow travel czy slow beauty itd. I właśnie tego, jak wygląda takie „wolne życie” w praktyce będzie można doświadczyć podczas kolejnej „Białej Nocy”.
W programie wydarzenia znajdą się m. in. pokazy mody z second hand w stylizacji projektantki Barbary Piekut, a także prezentacje sukien ślubnych z salonu La Perl`a oraz bielizny z Brazone. Z kolei właścicielki Olejowego Raju przybliżą uczestniczkom temat prostego i zdrowego jedzenia.

Istotnym elementem spotkania będzie także prelekcja „slow beauty”, podczas której przedstawicielki Renew Clinic oraz Jeunesse przekonywać będą, że naturalne piękno jest ważniejsze od siły skalpela.

– Wierzymy, że niezależnie od tego, jak bardzo jesteśmy zabiegane, każda z nas od czasu do czasu powinna pozwolić sobie na chwile tylko dla siebie. Te krótkie momenty, w których np. poddajemy się odprężającym zabiegom pozwalają nam przecież naładować akumulatory i w konsekwencji doświadczać życia jeszcze intensywniej – wyjaśnia Katarzyna Gogga z Renew Clinic.

Podczas „Białej Nocy” idea „Slow life” zostanie również przedstawiona od strony ekonomii i codziennego życia. A na dokładkę zmysły uczestniczek pobudzą taniec brzucha oraz zdrowy catering.

„Biała Noc” w Białymstoku:
27 stycznia 2017, godz. 19:00 (piątek)
Centrum Astoria – ul. Sienkiewicza 4 , Białystok