folia budowlana

Jakie przeznaczenie ma folia izolacyjna budowlana?

Folie budowlane są używane powszechnie na placach budów. Są one wykorzystywane podczas wielu prac, gdzie kluczowe jest uzyskanie osłony i ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Zobacz, jakie jest główne przeznaczenie tego typu folii!

Co to jest folia izolacyjna budowlana?

Folia izolacyjna budowlana to folia z tworzywa sztucznego, która służy do izolacji przeciwwilgociowej, cieplnej i akustycznej budynków.

Może być montowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Wykorzystywana jest między innymi na fundamentach, ścianach, sufitach, podłogach i stropach.

W sklepach folia izolacyjna budowlana – https://www.ekomax.pl/folie-budowlane/ jest dostępna w różnych grubościach i szerokościach, aby umożliwić dopasowanie do różnych zastosowań.

Do czego stosowana jest folia izolacyjna budowlana?

Folia izolacyjna budowlana jest bardzo popularnym rozwiązaniem, ponieważ jest trwała, lekka, łatwa w montażu, a także skuteczna w izolacji cieplnej i akustycznej.

Może być ona stosowana zarówno w nowych budynkach, jak i w remontach i modernizacjach istniejących już budynków.

Przykładowe zastosowanie folii izolacyjnej w budownictwie:

  • Izolacja ścian zewnętrznych – stosowana jest do izolacji ścian budynku, a tym także ścian fundamentowych. Może być mocowana na zewnątrz lub wewnątrz ścian, a także w przestrzeni między ścianami.
  • Izolacja stropów i sufitów – wykorzystana w tym celu pozwala na zmniejszenie strat ciepła przez te powierzchnie.
  • Izolacja dachów – używana jest do dachów budynków płaskich, skośnych. Może być mocowana pod pokryciami dachowymi lub w warstwie między pokryciem a izolacją termiczną.
  • Izolacja podłóg – używana jest jako izolacja podłogowa. Bardzo dobrze sprawdza się w budynkach o ogrzewaniu podłogowym. Może być używana do izolacji podłóg na gruncie lub na stropach piwnic.
  • Izolacja instalacji – wykorzystuje się ją do izolacji rur, kanałów wentylacyjnych i innych instalacji, aby zapobiec stratom ciepła lub hałasowi.

Często folia izolacyjna budowlana jest również stosowana jako dodatkowa izolacja w połączeniu z innymi materiałami izolacyjnymi, takimi jak wełna mineralna czy pianka poliuretanowa.

Folia izolacyjna budowlana – gdzie można ją kupić?

Materiał jak folia izolacyjna budowlana może być zakupiony w wielu sklepach prowadzących sprzedaż materiałów budowlanych.

Dzisiaj można zakupić ją między innymi w składach budowlanych, marketach budowlanych, w firmach branżowych, na przykład dekarskich.

Warto też wskazać, że folia izolacyjna budowlana może być zakupiona w internecie. Wtedy będzie ona dostarczona bezpośrednio na plac budowy.