nadruk na tkaninie

Jakimi technikami wykonuje się nadruki na tkaninach?

Nadruki na tkaninach mogą pełnić zarówno funkcje ozdobne, jak i reklamowe. To niezbyt kosztowny, a zarazem bardzo skuteczny i trwały sposób na personalizację koszulek, toreb, worków, flag i innych popularnych gadżetów. Patrz Firma Poligraficzno-Reklamowa to dobre miejsce do zamówienia akcesoriów promocyjnych do swojego biznesu.

Patrz Firma Poligraficzno-Reklamowa – jakie produkty i rozwiązania reklamowe oferuje?

Patrz Firma Poligraficzno-Reklamowa wykonuje różnego rodzaju nadruki na elementach odzieży i innego typu akcesoriach. Specjalizuje się w technice sitodruku i termotransferu. Można zlecić jej wykonanie nadruku na kamizelkach odblaskowych, ale też na koszulkach bawełnianych czy torbach na zakupy. Możliwości jest całkiem sporo. Tego typu produkty zwiększają rozpoznawalność marki – zwłaszcza jeśli pracownicy mają znakowaną odzież na sobie w godzinach pracy.

Nadruki na tkaninach – jakimi technikami mogą być wykonane?

Nadruki na tkaninach w Iławie mogą zostać naniesione różnymi technikami. Wiele zależy od tego, jaki materiał stanowi bazę dla druku, jaki zakres kolorów jest potrzebny oraz jaką liczbę sztuk chce się wyprodukować. Determinuje to nie tylko dobór metody, ale także opłacalność i cenę za pojedynczą sztukę. Jedną z najstarszych technik jest sitodruk. Charakteryzuje się wysoką wydajnością produkcyjną, odpornością na spieranie i dużymi możliwościami projektowymi. Pozwala on na uzyskanie bardzo precyzyjnych efektów, a przy stosowaniu wielu kolorów może pozwolić na płynne przejścia tonalne. Jest to jednak metoda opłacalna w większej liczbie sztuk.

Do mniejszych ilości liczonych bardziej w dziesiątkach niż setkach zdecydowanie bardziej opłacalny będzie druk na foliach, np. flex. Wadą tego rozwiązania jest to, że mogą być tak realizowane jedynie obrazy w formie plików wektorowych. Najlepiej, gdyby było przy tym jak najmniej kolorów (idealnie jeden), gdyż każdy musi zostać osobno wycięty ploterem w folii, ułożony na miejscu i wyprasowany.