ceramiczne kubki

Kubki ceramiczne z logo dla firm – rodzaje kubków i metody personalizacji

Kubki ceramiczne z logo to klasyczny produkt promocyjny, który łączy w sobie praktyczność i widoczność marki. Idealnie nadają się na prezenty firmowe, upominki i do codziennego użytku w biurze!

Rodzaje kubków ceramicznych

Gdy planuje się kupić kubki ceramiczne z nadrukiem, do wyboru są ich różne warianty. Najczęściej stosowane są:

1. Klasyczne kubki do kawy

Klasyczne kubki do kawy to standardowy wybór artykułów promocyjnych. Zwykle mają pojemność 300-330 ml i cylindryczny kształt z wygodnym uchwytem. Kubki te są wszechstronne i nadają się zarówno do użytku biurowego, jak i domowego.

2. Kubki bistro

Kubki bistro mają szerszą górę i bardziej zaokrąglony kształt w porównaniu do kubków klasycznych. Mają stylowy i nowoczesny wygląd, popularny w kawiarniach i nowoczesnych biurach.

3. Kubki podróżne

Ceramiczne kubki podróżne są wyposażone w pokrywkę i często mają bardziej ergonomiczny kształt, ułatwiający przenoszenie. Świetnie sprawdzą się dla pracowników czy klientów będących w podróży, łącząc w sobie estetykę ceramiki z funkcjonalnością kubka podróżnego.

4. Kubki zmieniające kolor

Kubki te zmieniają kolor po nalaniu do nich gorącego płynu, odsłaniając ukryte logo lub wzór. Ten interaktywny element może sprawić, że kubek promocyjny będzie bardziej angażujący i zapadający w pamięć.

Metody personalizacji

Kubki mogą być personalizowane z użyciem różnych metod. Najpopularniejsze z nich to:

1. Sitodruk

Sitodruk to jedna z najpopularniejszych metod personalizacji kubków ceramicznych. Polega na nałożeniu tuszu przez szablon w celu stworzenia pożądanego wzoru. Ta metoda jest opłacalna w przypadku dużych nakładów i dobrze sprawdza się w przypadku prostych logo.

2. Druk sublimacyjny

Druk sublimacyjny polega na przeniesieniu barwnika na kubek za pomocą ciepła. Metoda ta doskonale sprawdza się w przypadku pełnokolorowych projektów i skomplikowanych obrazów, gdyż umożliwia uzyskanie żywych nadruków o wysokiej rozdzielczości, które pokrywają całą powierzchnię kubka.

3. Druk cyfrowy

Druk cyfrowy wykorzystuje zaawansowaną technologię druku bezpośrednio na kubku. Idealnie nadaje się do szczegółowych i wielobarwnych logo. Druk cyfrowy zapewnia wysoki poziom precyzji i nadaje się do mniejszych partii.

4. Tampodruk

Tampodruk przenosi atrament z podkładki silikonowej na kubek. Jest wszechstronna i może drukować na nierównych powierzchniach, dzięki czemu nadaje się do bardziej skomplikowanych kształtów lub obszarów, które są trudne do osiągnięcia innymi metodami drukowania.

5. Tłoczenie

Tłoczenie unosi wzór nad powierzchnię kubka, natomiast tłoczenie tworzy wgłębienie. Jest ono jednak mniej powszechne ze względu na wyższe koszty produkcji.