zabiegi

Lipoliza iniekcyjna – jak przebiega?

Dużo nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej nie wymaga pobytu w szpitalu ani wykonywania wcześniej żadnych szczegółowych badań. Można umówić się na zabieg przy okazji lub zaplanować to w związku z chęcią poprawy swojego wyglądu. Jedną z dostępnych możliwości jest lipoliza iniekcyjna.

Lipoliza iniekcyjna – od czego trzeba zacząć?

Zabieg taki jak lipoliza iniekcyjna w Kielcach nie wiąże się z pobytem w szpitalu podobnie jak wygląda to w przypadku operacji czy zabiegów chirurgicznych. W sali zabiegowej trzeba spędzić około godziny, choć czasami krócej. Czas trwania zależny jest od stopnia zaawansowania zabiegu – ilości tkanki tłuszczowej.

Lipoliza iniekcyjna w Kielcach nie wymaga zastosowania znieczulenia ogólnego, wystarczy miejscowe. Lekarz za pomocą igły wprowadza do komórek tkanki tłuszczowej deoksycholatu oraz fosfatydylocholiny. Są to substancje uruchamiające chemiczny rozkład tkanki tłuszczowej.

Lipoliza iniekcyjna – przebieg zabiegu

Większość zabiegów wykonywanych np. w Medica Estetic przynosi efekty dość szybko, ale nie należy oczekiwać, że będą widoczne od razu po opuszczeniu gabinetu. Po zrealizowaniu jednego bądź serii zabiegów lipolizy iniekcyjnej ciało nosi ślady w postaci zaczerwienienia, lekkiego opuchnięcia. Trzeba poczekać, aż skóra wróci do równowagi.

Podczas zabiegu można pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej w różnych miejscach ciała. Często są to tzw. boczki, lub też podwójny podbródek. Przeważnie lipoliza iniekcyjna w Kielcach służy poprawie wyglądu sylwetki i funkcjonuje zamiast liposukcji albo uzupełnia ją.

Czy lipoliza iniekcyjna to zabieg, którego trzeba się obawiać?

W odróżnieniu od zabiegów inwazyjnych – chirurgicznych, takich jak liposukcja, wykonanie lipolizy nie powinno powodować żadnych obaw. Lipoliza iniekcyjna w Kielcach trwa krótko i nie powoduje konieczności zastosowania narkozy. Podaje się znieczulenie miejscowe z uwagi na dyskomfort.

Podsumowując, lipoliza iniekcyjna jest dość prostym zabiegiem wykonywanym w gabinetach lub klinikach medycyny estetycznej. Zabieg nie jest inwazyjny i może zostać wykonany bez większego ryzyka u wszystkich chętnych.