wzrok

Na czym polega badanie topografii rogówki?

Wzrok jest bardzo ważnym narządem w naszym ciele. Nie bez powodu tak wiele osób stara się dbać o niego na różne sposoby. Najlepszym sposobem zawsze są regularne badania wzroku i dobieranie soczewek, lub też okularów korekcyjnych zależnie od naszej wady. Badania wzroku są o tyle ważne, że czasami człowiek nawet nie jest świadomy tego, że widzi gorzej. Często wydaje mu się, że widzi tak jak wszyscy. Częstą przyczyną omijania wizyt u specjalisty jest strach przed zabiegami. Czy zabiegi leczenia oczu takie jak topografia rogówki są bolesne?

Badanie wzroku Augustów – Profesjonalne badanie topografii rogówki

Warto wpierw opowiedzieć o tym czym jest badanie topografii rogówki w Augustowie. Jest to zabieg, który dzięki specjalnemu urządzeniu daje specjaliście obraz przekroju i krzywizn rogówki oka. Zabieg ten inaczej nazywany jest komputerową keratometrią. Uzyskanie dobrego przekroju, pozwala specjaliście ocenić czy kształt rogówki nie jest przyczyną schorzeń wzroku. Lekarz jest w stanie wówczas wykryć wszelkiego rodzaju nieprawidłowości. Często w ten sposób można wykryć astygmatyzm czy groźbę zmiany patologiczne.

Badanie topografii rogówki Augustów – Czym przeprowadza się badanie i czy jest ono bolesne?

Badania takie jak topografia rogówki czy badanie USG oczu w Augustowie są bezbolesne i nie ma się czego obawiać. Badanie takie wykonuje specjalne urządzenie zwane topografem rogówkowym. To właśnie on tworzy całą mapę rogówki, wykazuje krzywizny oraz przekrój. Cały proces jest w 100% bezdotykowym. Maszyna, ani specjalista podczas badania nie wchodzi z pacjentem w żadną ingerencję. Jedyne co pacjent musi zrobić to przytrzymać przez chwilę głowę nieruchomo.

Warto odwiedzić zakład optyczny Augustów

Badania wzroku nie ma co się obawiać, gdyż dzięki nowoczesnym urządzeniom badania są bezbolesne. Zabiegi takie jak topografia warto wykonywać nawet profilaktycznie. Poza tym to badanie jest rutynowe w wielu przypadkach np. podczas dobierania specjalistycznych soczewek kontaktowych, które mają korygować duży astygmatyzm.