prowadzenie firmy

Na czym polega Merchant Cash Advance – innowacyjne rozwiązanie od PragmaGO.tech?

W dzisiejszych czasach przedsiębiorcy muszą być elastyczni i pomysłowi, jeśli chodzi o pozyskiwanie finansowania dla swoich firm. Tradycyjne kredyty bankowe czy inwestorzy to oczywiście nadal popularne źródła kapitału, ale pojawiają się także nowe i innowacyjne rozwiązania, takie jak Merchant Cash Advance. W tym artykule przyjrzymy się dokładniej temu, czym jest MCA, na czym polega i dlaczego stanowi atrakcyjną opcję finansowania dla wielu przedsiębiorców.

Co to jest Merchant Cash Advance?

Merchant Cash Advance, to alternatywna forma finansowania dla firm. Jest to rodzaj umowy, w której firma otrzymuje gotówkę z góry w zamian za przyszłe wpływy z kart kredytowych lub innych form płatności od klientów. W skrócie to zaliczka na przyszłe dochody przedsiębiorstwa.

Sam proces jest stosunkowo prosty:

  • Aplikacja – Przedsiębiorca ubiega się o MCA, dostarczając informacje na temat swojej firmy, historii płatności kartami kredytowymi oraz określając, ile kapitału potrzebuje.
  • Analiza ryzyka – Firma MCA ocenia ryzyko i zdolność firmy do spłaty zaliczki na podstawie jej przeszłych wpływów i innych danych finansowych.
  • Oferta – Po przeprowadzeniu analizy ryzyka firma MCA przedstawia ofertę, która zawiera kwotę zaliczki oraz procent dochodów, który zostanie przekazany jako spłata.
  • Umowa – Jeśli przedsiębiorca akceptuje ofertę, zostaje podpisana umowa, a firma otrzymuje natychmiastowy dostęp do potrzebnych środków.
  • Spłata – Spłata odbywa się codziennie lub tygodniowo poprzez potrącenie procentowej części dochodów firmy, aż do spłacenia całej kwoty zaliczki wraz z ustaloną opłatą dodatkową.

Dlaczego Merchant Cash Advance jest innowacyjnym rozwiązaniem?

Jednym z największych atutów MCA jest szybkość uzyskania finansowania. W tradycyjnych instytucjach finansowych, takich jak banki, proces ubiegania się o kredyt może trwać długo, a decyzja o przyznaniu może być niepewna. MCA umożliwia natychmiastowy dostęp do kapitału, co jest niezwykle przydatne w sytuacjach nagłych, takich jak awarie sprzętu czy niespodziewane wydatki.

Merchant Cash Advance nie bazuje na tradycyjnych ocenach zdolności kredytowej. To oznacza, że nawet przedsiębiorstwa z niskim lub problematycznym kredytem mogą ubiegać się o to finansowanie. Firma MCA ocenia zdolność spłaty na podstawie historii płatności kartami kredytowymi i innych aspektów działalności firmy.

Spłata jest uzależniona od codziennych lub tygodniowych dochodów firmy. W okresach niższych obrotów spłata jest niższa, co pozwala na dostosowanie się do zmieniających się warunków biznesowych. W okresach wzmożonej działalności przedsiębiorca może spłacać większe kwoty.

Kiedy warto rozważyć Merchant Cash Advance?

Merchant Cash Advance to innowacyjne rozwiązanie, które może być korzystne dla wielu firm, zwłaszcza tych, które:

  • Potrzebują szybkiego dostępu do kapitału
  • Mają problemy z uzyskaniem tradycyjnego kredytu bankowego
  • Działają w branżach sezonowych lub zmiennych
  • Chcą uniknąć konieczności zabezpieczeń aktywami

Merchant Cash Advance stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnych kredytów bankowych i innych źródeł finansowania. Jest to rozwiązanie, które dostarcza środki pieniężne w sytuacjach, w których liczy się czas i elastyczność. Przed zdecydowaniem się na rozwiązanie, przedsiębiorcy powinni dokładnie zbadać warunki umowy, porównać koszty z innymi opcjami finansowania oraz przemyśleć, czy jest to najlepsza opcja dla ich biznesu.