zlomowanie aut

Na czym polega złomowanie aut?

W życiu istnieją sytuacje, w którym koniecznością może okazać się przekazanie auta do kasacji. Jest to proces, który wymaga spełnienia kilku warunków, z których istnienia wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Co należy wiedzieć o złomowaniu aut? Oto kilka podstawowych informacji.

W jakich sytuacjach można wyrejestrować pojazd?

Należy wiedzieć, że nie można tak po prostu oddać auta do zezłomowania. W pierwszej kolejności należy wyrejestrować pojazd. Aby to zrobić, musi być spełnione kilka podstawowych warunków. Wśród przypadków, kiedy można dokonać wyrejestrowania, wymienić należy: kradzież pojazdu, przekazanie samochodu firmie zajmującej się złomowaniem, wywóz pojazdu z kraju, zniszczenie auta za granicą lub przekazanie niepełnego samochodu do kasacji.

Sam proces oddania auta do złomowania przebiega według kilku prostych kroków. Auto należy przekazać do stacji demontażu, jednak wcześniej należy upewnić się, czy działa ona legalnie. Podczas przyjęcia auta musimy wylegitymować się dowodem osobistym oraz posiadać kartę pojazdu, dowód rejestracyjny, a także numer VIN pojazdu. Osoby z Konina lub okolic, które zainteresowane są złomowaniem auta, zachęcamy do kliknięcia we frazę złomowanie aut w Koninie.

Co należy wiedzieć o złomowaniu auta?

Oddanie samochodu do kasacji oznacza unieważnienie jego karty pojazdu, dowodu rejestracyjnego oraz tablic rejestracyjnych. Stacja demontażu wyda nam dokument poświadczający kasację. Zostanie on wydrukowany w trzech egzemplarzach – dla nas, dla stacji oraz dla miejscowego wydziału komunikacji. Kasacja pojazdów musi być zgłoszona do wydziału komunikacji w ciągu 30 dni. Należy o tym poinformować także ubezpieczyciela.

Stacja demontażu płaci właścicielowi pojazdu za wrak. Wysokość wynagrodzenia zależna jest od wagi samochodu. Wyjątkowym przypadkiem jest sytuacja, w której przekazujemy niekompletny pojazd. Wtedy stacja demontażu ma prawo pobrać do 10 zł za każdy brakujący kilogram. Decydując się na oddanie pojazdu do kasacji, należy pamiętać o spełnieniu wszystkich wyżej opisanych wymogów.