Naprawa iphone

Naprawa iPhone – czy to się opłaca?

iPhone – smartfon marzeń milionów użytkowników na całym świecie, który jest czymś więcej niż tylko zwykłym urządzeniem mobilnym. Zakup nowego modelu iPhone’a to dla wielu nie tylko szansa na maksymalnie wydajny telefon, ale przede wszystkim inwestycja w przyszłość. Iphone’y bowiem niewiele tracą na wartości, pod warunkiem ich odpowiedniego użytkowania. Wypadki z udziałem iPhone mogą zdarzyć się jednak każdemu i tutaj pojawia się pytanie: czy naprawa iPhone się opłaca? Odpowiadamy.

iPhone: najczęstsze usterki

Smartfony od Apple powszechnie uważane są za urządzenia niezawodne i wysoce wytrzymałe, jednak wystarczy chwila nieuwagi, aby telefon upadł na twardą nawierzchnię czy został przypadkowo zalany. Uszkodzenia mechaniczne zdarzają się stosunkowo często – pęknięta czy zbita szybka, zarysowana obudowa, naruszony obiektyw aparatu to chleb powszechni dla specjalistów na co dzień zajmujących się naprawą iPhone’ów w serwis Apple. Użytkownicy popularnych smartfonów równie często zgłaszają się z usterkami telefonu wywołanymi kontaktem urządzenia z wodą, a także przegrzaniem wewnętrznych podzespołów.

iPhone: kiedy naprawa się opłaca?

Jak postąpić w przypadku problemów z optymalnym działaniem iPhone’a? Zbity ekran czy uszkodzenie gniazda ładowania to nie powód do paniki, zwłaszcza że wysoki poziom zaawansowania nowoczesnych technologii pozwala szybko i sprawnie uporać się z niedziałającym telefonem. Naprawa iPhone to jak najbardziej opłacalna inwestycja, szczególnie gdy mamy do czynienia ze stosunkowo nowym modelem. Warto zaznaczyć, że iPhone’y jako jedyne na rynku wolno tracą na wartości, przez co ich naprawa w większości przypadków okazuje się korzystna pod względem finansowym.

iPhone: kiedy naprawa się nie opłaca?

Kiedy zatem zdecydować się na zakup nowego modelu iPhone’a? Po kolejny telefon warto sięgnąć, gdy koszty naprawy smartfona przekraczają jego wartość lub jego naprawa jest po prostu niemożliwa. Na wymianę smartfona Apple decydują się również osoby, które od dawna planowały wymienić swój sprzęt na nowszy model, co jednak wcale nie przeszkadza w dokonaniu naprawy wadliwego iPhone’a. Decyzja o zakupie nowego smartfona w miejsce uszkodzonego powinna być poprzedzona analizą zysków i kosztów, które w przypadku urządzeń Apple nigdy nie należą do najniższych.

Naprawa iPhone: gdzie szukać serwisu?

Wpisując w sieci hasło „serwis Apple” można spodziewać się dziesiątek wyników wyszukiwania, co jednak nie gwarantuje odnalezienia w pełni profesjonalnego punktu pomocy technicznej Apple, nawet jeśli chodzi o Warszawę czy inne miasto w Polsce. Co prawda można zwrócić się bezpośrednio do producenta, jednak usługi autoryzowanego serwisu poza warunkami umowy gwarancyjnej mogą narazić nas na wysokie koszty naprawy smartfona. Wybierając pogwarancyjny serwis iPhone warto dowiedzieć się nieco więcej o doświadczeniu pracowników w serwisowaniu sprzętu Apple oraz jakości części zamiennych używanych do naprawy iPhone’ów. Jednym z wyznaczników wysokiej jakości usług serwisowych jest udzielanie gwarancji na nich kilkumiesięcznej gwarancji.