zaklady sportowe

Obstawianie zakładów sportowych – dlaczego warto wybrać legalnego bukmachera?

Obstawianie zakładów sportowych to dość popularna forma rozrywki, która jednak przeznaczona jest wyłącznie dla pełnoletnich. Decydując się na tzw. typowanie wyników, należy pamiętać o tym, by przeprowadzać takie działania odpowiedzialnie, a więc w taki sposób, by nie wpaść w spiralę zadłużenia i obstawiać zakłady wyłącznie u legalnych bukmacherów. Dlaczego tak istotne jest, by typować tylko za pośrednictwem certyfikowanych firm i jak sprawdzić legalność bukmachera? Podpowiadamy. 

Kim jest legalny bukmacher?

Legalny bukmacher to firma, która działa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z obowiązującym prawem, a więc posiada odpowiednie zezwolenie do prowadzenia swoich działań wydane przez Ministerstwo Finansów. Legalny bukmacher, który chce otrzymać takie pozwolenie, musi spełniać szereg rygorystycznych wymagań. Firmy, które nie posiadają takiej licencji, nie gwarantują nam bezpieczeństwa.

Co więcej, gra u bukmacherów, którzy nie posiadają specjalnej licencji od Ministerstwa Finansów, jest działaniem nielegalnym. Warto mieć świadomość, że branża bukmacherska jest ściśle uregulowana centralnie, m.in. po to, aby chronić interesy graczy i by klienci bukmacherów mieli pewność, że ich środki zostaną rozliczone w uczciwy sposób. Więcej na temat legalnych bukmacherów przeczytamy na: https://blog.etoto.pl/.

Jak sprawdzić legalność bukmachera?

Działalność firm bukmacherskich musi być regulowana i monitorowana przez Ministerstwo Finansów. Dlatego tylko przedsiębiorstwa posiadające licencję gwarantują ochronę graczy, uczciwość i wypłacalność. Żeby jednak mieć pewność, że mamy do czynienia z legalnym bukmacherem, warto wcześniej sprawdzić taką firmę. W jaki sposób? Mamy kilka możliwości. Najlepiej sprawdzić, czy konkretna firma znajduje się na liście opublikowanej przez Ministerstwo Finansów na stronie internetowej tej instytucji. W tym miejscu powinna znaleźć się aktualna lista legalnych bukmacherów w Polsce. 

Innym sposobem jest sprawdzenie bukmachera za pomocą numeru licencji takiej firmy. Każdy bukmacher powinien na swojej stronie internetowej mieć wyraźnie umieszczony numer licencji, który wystarczy podać, kontaktując się z Ministerstwem Finansów, aby potwierdzić legalność firmy. Jeżeli wciąż mamy wątpliwości co do legalności bukmachera, najlepiej skontaktować się z prawnikiem specjalizującym się w prawie hazardowym, który odpowie na nasze pytania i potwierdzi licencję bukmachera.

Dlaczego warto wybierać legalnych bukmacherów?

Chcąc obstawiać zakłady sportowe, należy wybierać wyłącznie legalnych bukmacherów, ponieważ obstawianie wyników meczów w firmach, które nie posiadają specjalnych licencji, jest działaniem nielegalnym. Co więcej, legalny bukmacher podlega rygorystycznym przepisom, dlatego zarówno nasze dane osobowe, jak i środki finansowe są u niego bezpieczne. Taka firma musi zapewnić również przejrzystość gry. Dlatego jej kursy muszą być ustalane w sposób uczciwy, a przede wszystkim zgodny z regulacjami prawnymi. Legalny bukmacher gwarantuje też wypłacalność. Dlatego w przypadku wygranej, mamy pewność, że otrzymamy należne nam środki. Legalnie działające firmy są też odpowiedzialne. Dlatego promują bezpieczne podejście do gier i hazardu.