rehabilitacja

Rehabilitacja dzieci – jakie są wskazania do zabiegów leczniczych?

W nowoczesnych ośrodkach fizjoterapii można znaleźć pomoc także dla młodych pacjentów. Zabiegom rehabilitacyjnym poddawane są dzieci mniej więcej od piątego roku życia. Częstym powodem do skorzystania z leczenia są wrodzone lub nabyte wady postawy, ale też różnego rodzaju choroby.

Kiedy niezbędna jest fizjoterapia?

Dość często rehabilitacja dzieci w Nasielsku ma związek po prostu z wadami postawy. Te mogą zacząć rzucać się w oczy rodzicom, bacznie obserwującym rozwój swoich pociech. Bywają też wykryte w szkole lub przez lekarza podczas kontroli okresowej. Im wcześniej zacznie się terapię, tym lepsze rezultaty można uzyskać.

Rehabilitacja w Nasielsku gwarantuje bardzo wysoką jakość zabiegów oraz diagnostyki poprzedzającej uzyskanie skierowania. Diagnostyka jest konieczna – czasami rodzice czy lekarz specjalizacji ogólnej bagatelizują powagę wady lub nie mają odpowiedniej wiedzy, by zlecić właściwe leczenie.

Rehabilitacja dzieci – kiedy skorzystać z fizjoterapii?

Większość młodych osób garbi się lub nieprawidłowo siedzi. Już takie niby niewinne, ale przecież złe nawyki mogą przyczynić się do powstania wad, które trzeba będzie później korygować w Centrum Zdrowia i Urody Lavita. Duża część ćwiczeń może być wykonywana w domu, ale ich specyfikę określa fizjoterapeuta.

Bardzo często na rehabilitację trafiają też dzieci i osoby młode z chorobami takimi jak porażenie mózgowe. W ich przypadku fizjoterapia w Nasielsku jest jedyną szansą na poprawę jakości życia. Rehabilitant może pomagać choremu w domu lub asystować przy wykonywaniu ćwiczeń w placówce.

Fizjoterapia dla dzieci – kiedy jest wskazana?

Im wcześniej zacznie się pracę nad korekcją wad postawy lub niwelowaniem dolegliwości związanych z przewlekłą chorobą, tym lepiej. Profesjonalna rehabilitacja dzieci w Nasielsku gwarantuje doskonałe rezultaty przy właściwym podejściu uczestników. Trzeba też pamiętać o systematyczności.

Podsumowując, istnieją wady postawy lub choroby przewlekłe, które powinny być wskazaniem do podjęcia rehabilitacji dzieci i młodzieży. Rehabilitacją powinien zająć się specjalista.