pielegnacja twarzy

Serum z retinolem – poznaj jego właściwości

Wiele kobiet szuka skutecznego sposobu na zatrzymanie czasu i przeciwdziałanie pojawianiu się oznak starzenia cery. Pierwsze zmarszczki mogą pojawiać się już po 25. roku życia, kiedy skóra twarzy zaczyna produkować coraz mniej kolagenu, elastyczny czy kwasu hialuronowego, które w dużej mierze odpowiadają za młodzieńczy jej młodzieńczy wygląd. Jedną z substancji, która posiada silne właściwości przeciwstarzeniowe jest retinol. Jest on składnikiem wielu kosmetyków dedykowanych skórze dojrzałej, w tym serum z retinolem. Jak ono działa? Podpowiadamy.

Czym jest retinol?

Retinol to jeden ze składników aktywnych, który w ostatnim czasie mocno zyskał na popularności wśród kobiet szukających kosmetyków dedykowanych pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Stanowi on pochodną witaminy A, która została bardzo dokładnie przebadana przez ekspertów. Jej dużym atutem jest rozpuszczalność w tłuszczach, przez co wykazuje zdolności do przenikania przez wodno-lipidowy płaszcz ochronny skóry.

Dzięki temu dociera do jej głębszych partii, tym samym zapewniając wysoką skuteczność działania w walce ze zmarszczkami czy bruzdami. Należy jednak pamiętać, że jest to substancja, która może doprowadzić do przesuszenia i podrażnienia cery, dlatego też przed pierwszym użyciem retinolu trzeba dobrać jego odpowiednie stężenie.

Serum z retinolem – jak działa?

Serum z retinolem to produkt skrojony na miarę potrzeb kobiet, które chcą kompleksowo zadbać o wygląd swojej skóry twarzy i dłużej zachować jej młodzieńczy blask. Jest to zasługa jego dobroczynnych właściwości, które pozwalają spowolnić konsekwencje starzenia się naszego organizmu. Wśród najważniejszych należy wymienić m.in. ujędrnienie skóry, wygładzenie zmarszczek, przyspieszenie regeneracji komórek skóry, stymulowanie produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, zminimalizowanie widoczności blizn i przebarwień. Warto również zaznaczyć, że w niektórych przypadkach retinol stosowany jest jako element kuracji przeciwtrądzikowej z uwagi na właściwości przesuszające.

Serum z retinolem – jak stosować?

Retinol występuje w kilku rodzajach produktów – nie tylko jako składnik serum, ale również kremów do twarzy czy pod oczy. Serum to jedna z najpopularniejszych form jego występowania w kosmetyce, jednak aby cieszyć się efektami jego stosowania należy przestrzegać kilku ważnych zasad. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na stężenie retinolu. W odróżnieniu od takich produktów jak np. serum z witaminy C, serum z retinolem dla początkujących powinno wyróżniać się niską zawartością retinolu – do ok. 0,5%. Nie bez znaczenia jest również częstotliwość jego stosowania – serum z retinolem należy nakładać 1-2 razy w tygodniu, ale po 2 tygodniach można aplikować go co drugi dzień.