stojaki obrotowe

Stojaki obrotowe i informacyjne – porównanie produktów

W tym tekście porównujemy cechy i zastosowanie stojaków obrotowych i informacyjnych, które dostępne są w ofercie sklepu internetowego topexpo.pl. Po zakończeniu lektury warto więc sprawdzić jego ofertę i obejrzeć proponowane modele.

Czym wyróżniają się stojaki obrotowe na ulotki?

W asortymencie sklepu internetowego topexpo.pl ważne miejsce zajmują stojaki obrotowe. Mogą one występować w wielu wariantach, jednak najczęściej spotykane są ekspozytory z kieszeniami przeznaczonymi na ulotki, foldery i katalogi oraz topperami na logo. Kieszenie, o które zostały wzbogacone, można swobodnie odpinać lub przypinać, dostosowując ten układ do bieżących potrzeb. Dzięki temu, że przegrody na materiały i wydruki podzielono na dwie kolumny, można także układać je tematycznie albo zgodnie z ustalonym porządkiem. Jeden stojak z łożyskiem obrotowym nadaje się zatem do prezentacji tożsamych promocyjnych czy wizerunkowych broszur, a zarazem sprawdza się jako ekspozytor, w którym umieścić można materiały o różnym przeznaczeniu.

Wolnostojące stojaki informacyjne i promocyjne

Stojaki informacyjne w odróżnieniu od swoich obrotowych odpowiedników nie mają łożyska, które pozwala na ich obracanie i zapoznawanie się z materiałami umieszczonymi po drugiej stronie. Decydując się na ten typ ekspozytora, trzeba ograniczyć się do jednego typu ulotek czy katalogów, tak, aby utrzymać ład i porządek. Warto także od razu zastanowić się, gdzie taki stojak zostanie ustawiony. Brak możliwości obracania sprawia, że optymalnym dla niego miejscem wydaje się dobrze widoczny z każdej strony punkt, do którego również klienci oraz pracownicy sklepu, lokalu, instytucji czy siedziby firmy będą mieli łatwy dostęp. Nie oznacza to jednak, że stojaki wolnostojące nie mają wielu zalet. Wręcz przeciwnie – do największych należą: nowoczesny, elegancki wygląd, a także szybki montaż i łatwy transport.

Podsumowanie – podobieństwa i różnice

Podsumowując, zarówno stojaki obrotowe, jak i wolnostojące informacyjne i promocyjne są przeznaczone do prezentacji materiałów reklamowych, w tym plakatów, ulotek, magazynów i broszur. Obrotowe ekspozytory wyposażone w kolumny odpinanych kieszeni oferują swoim użytkownikom jednak większą swobodę. To znaczy, że z ich pomocą można wyeksponować większą liczbę wydruków oraz nie trzeba ograniczać się do jednego ich typu. Wyposażone w obrotowe łożysko stojaki można także umieścić w dowolnym miejscu – dzięki możliwości ich obracania odbiorcy będą w stanie łatwo zapoznać się z treściami, które zawierają.

Mimo że wolnostojące stojaki informacyjne i promocyjne mogą nie oferować takiej swobody jak ekspozytory obrotowe, wyróżniają się nowoczesnym wyglądem i mają równie szerokie zastosowanie. Można zatem wykorzystać je jako elementy wzbogacające stoiska na targach czy innych imprezach branżowych oraz wkomponować w wystrój lokalu, punktu usługowego bądź przestrzenie biurowe. Stojaki wolnostojące sprawdzają się także jako nośniki ważnych komunikatów – z ich pomocą uda się wyraźnie oznaczyć kierunek zwiedzania (w muzeum i innym obiekcie) czy zaznaczyć, gdzie znajdują się najczęściej poszukiwane pomieszczenia.