szyba przednia w samochodzie

Szyba przednia do auta – jak wybrać odpowiednią?

Elementy samochodu zawsze powinny być dopasowane bardzo szczegółowo przez specjalistę. Szczególnie będzie to ważne, jeżeli chodzi o przednią szybę. Tu absolutnie nie można sobie pozwolić na żadną pomyłkę, ponieważ mogłoby to skutkować zmniejszeniem poziomu bezpieczeństwa podczas jazdy.

Szyba do auta wybrana według modelu pojazdu

Przednia szyba jest jednym z ważniejszych elementów podczas prowadzenia auta. Jeżeli decydujemy się na naprawę, ponieważ szyba uległa uszkodzeniu lub z innych powodów musimy ją wymienić, to wówczas na przykład szyba przednia Fiat Panda powinna być dobrana taka sama jak poprzednio, a jeżeli nie była ona zgodna z modelem samochodu, to musi być taka, jak rekomenduje to producent. Należy pamiętać o tym, że jest bardzo dużo różnych rozmiarów i kształtów szyb, które będą dostosowane do specyfikacji poszczególnych pojazdów. Trzeba więc zwrócić uwagę na te kwestie i przyjrzeć się oznaczeniom.

Bardzo ważna będzie naturalnie jakość przedniej szyby. Należy wybierać te, które będą spełniały standardy bezpieczeństwa i posiadają homologację. Produkt taki powinien być wykonany z materiałów, które gwarantują trwałość i będą bardzo odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Powierzchnia powinna sobie dobrze radzić z zagrożeniem odpryskami albo pęknięciami. Najlepiej, jeżeli będzie wykonana z laminowanego szkła, co minimalizuje ryzyko rozbicia.

Właściwości optyczne w przednich szybach

Bardzo ważną kwestią będą z pewnością właściwości optyczne szyby. Powierzchnia musi być klarowna, a więc musi gwarantować odpowiednią widoczność w trakcie jazdy. Zadaniem specjalisty, który będzie wybierać szyby, jest to, aby był to produkt wolny od wad takich jak wypaczenia albo zarysowania.

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na produkty takie jak szyba samochodowa typu solar albo inna, można także pomyśleć o odpowiedniej filtracji promieni słonecznych. Można więc wybrać szybę z dodatkową filtracją UV albo na przykład z powłokami, które będą redukowały ciepło. Wówczas gwarantowany będzie większy komfort termiczny wewnątrz pojazdu.