Telefonica ze wsparciem Check Pointa

Telefonica ze wsparciem Check Pointa

Nowa oferta hiszpańskiego operatora zapewnia ochronę smartfonów i tabletów z systemem operacyjnym iOS i Android, używanych w przedsiębiorstwach dowolnej wielkości, przed zagrożeniami cybernetycznymi rozpowszechnionymi w ogólnoświatowym środowisku mobilnym.

ElevenPaths, spółka należąca do Telefónica, specjalizująca się w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, będzie dostawcą technologii zabezpieczeń urządzeń mobilnych Check Point dla klientów korporacyjnych firmy Telefónica na całym świecie.

Umowa pomiędzy Check Point a ElevenPaths zapewnia klientom firmy Telefónica pakiet usług zabezpieczeń urządzeń mobilnych obejmujący Check Point Mobile Threat Prevention i uzupełniające produkty bezpieczeństwa opracowane przez ElevenPaths. Ta nowa oferta będzie częścią korporacyjnych usług mobilności świadczonych aktualnie przez firmę Telefónica na całym świecie. Obejmuje ona ochronę przed trzema głównymi metodami ataków na urządzenia mobilne, widoczność i wgląd w krajobraz zagrożeń wszystkich urządzeń mobilnych organizacji oraz proste i przejrzyste zarządzanie bezpieczeństwem mobilnym przedsiębiorstwa przy jednoczesnym zapewnieniu prywatności.

Rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa mobilnego i mobilności oferowane przez firmę Telefónica ułatwia codzienną komunikację biznesową, gwarantując wydajność i chroniąc urządzenia pracowników przez cały czas – powiedział Pedro Pablo Pérez, wiceprezes ds. produktów i usług w firmie ElevenPaths. – Umowa ta zapewnia naszym klientom niezrównane bezpieczeństwo mobilne dzięki wspólnemu produktowi łączącemu Check Point Mobile Threat Prevention z Tacyt, narzędziem wywiadu cybernetycznego w dziedzinie zagrożeń mobilnych opracowanym przez ElevenPaths.

Badacze Check Point w dalszym ciągu są świadkami dramatycznego wzrostu liczby i wyrafinowania ukierunkowanych ataków na urządzenia mobilne na całym świecie. Ataki tego typu mogą powodować, że wykorzystanie biznesowe smartfonów i tabletów staje się poważnym zagrożeniem bezpieczeństwa wrażliwych danych przedsiębiorstwa, do których dostęp uzyskiwany jest przy użyciu urządzeń mobilnych.

Jesteśmy przekonani, że urządzenia mobilne są aktualnie najsłabszym ogniwem bezpieczeństwa korporacyjnego, powodującym, że przedsiębiorstwa są podatne na wycieki danych i ataki sieciowe – powiedział Amnon Bar-Lev, prezes Check Point. – Umowa ta jest kluczowym elementem ochrony współczesnych przedsiębiorstw. Cieszymy się, że dzięki współpracy z Telefonica i Eleven Paths będziemy chronić przedsiębiorstwa na całym świecie przed tymi zagrożeniami.