uszczelki kolnierzowe

Trwałe uszczelki kołnierzowe – zamów u producenta!

Uszczelki są rozbudowaną gamą produktów o szerokim zastosowaniu w różnych branżach. Co warto wiedzieć na temat uszczelek kołnierzowych? Wyjaśniamy, jak są one zbudowane, z jakich materiałów najczęściej są produkowane, jakie mają zastosowanie. Doradzamy również, gdzie warto je kupić.

Czym są uszczelki kołnierzowe?

Uszczelki kołnierzowe to rodzaj uszczelek płaskich, które najczęściej mają kształt okręgu. Mogą być one również wyposażone w otwory. Pod względem swojego zastosowania uszczelki kołnierzowe – https://www.uszczeltech.pl/oferta/uszczelki-kolnierzowe.html są przeznaczone do montażu na kołnierzach elementów, gdzie dochodzi do ich styku ze sobą.

Wykorzystuje się je głównie w urządzeniach przeznaczonych do przenoszenia mediów pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu mogą one zapewnić właściwą ochronę przed pojawianiem się przecieków.

Z jakich materiałów wykonuje się uszczelki kołnierzowe?

Obecnie uszczelki kołnierzowe wykonuje się z wielu różnych wariantów materiałów, dlatego też mogą być one dostosowane konkretnie do miejsca ich zastosowania.

Typ materiału wykorzystanego na uszczelki kołnierzowe przekłada się na ich właściwości, między innymi na odporność na temperatury, ciśnienie, rodzaj medium, z którym mają one współpracować.

Najczęściej uszczelki kołnierzowe wytwarza się z materiałów gumowych, grafitowych oraz kryngielitowych. Również stosowane są inne materiały, na przykład jak teflon – PTFE, silikon czy nawet skóra.

Duże znaczenie ma zatem dobór właściwego typu materiałów uszczelnieniowych na kołnierze, aby zapewnić właściwą szczelność.

Uszczelki kołnierzowe – zastosowanie

Jak wspomniano wcześniej, uszczelki kołnierzowe przede wszystkim używane są w urządzeniach wysokociśnieniowych. Wykorzystuje się je między innymi w urządzeniach używanych do transportowania pary wodnej czy w urządzeniach hydraulicznych.

Z tego względu uszczelki kołnierzowe najczęściej spotykane są w przemyśle, między innymi w zakładach produkcyjnych, przetwórczych. Również stosowane są one w gospodarce komunalnej, ciepłownictwie.

Są to zatem uszczelki, które spotykane są w różnych miejscach, gdzie przenosi się media i procesy te mają następować szybko i efektywnie, nawet w przypadku dużych ciśnień.

Gdzie kupować uszczelki kołnierzowe?

Aktualnie uszczelki kołnierzowe oferowane są przede wszystkim przez producentów tego typu materiałów. Można zakupić je bezpośrednio w ich sklepach internetowych lub zamówić za pośrednictwem strony WWW.

Warto wskazać, że producenci oferujący uszczelki kołnierzowe mogą też wykonać je na zamówienie klienta. Dzięki temu uszczelki mogą mieć określone wymiary oraz mogą być wyprodukowane ze wskazanego materiału.