Węzeł posiada rozmaite znaczenie – od sposobu wiązania lin, przez jednostkę prędkości, skomplikowaną formę krzyżujących się dróg, a na strukturach filtrujących limfę kończąc. A i to nie wszystkie definicje. Czy zatem węzeł betoniarski nawiązuje do któregoś z tych określeń? Otóż nie! To ciekawa konstrukcja służąca wytwarzaniu mieszanek betonowych.
Węzły betoniarskie – wykorzystanie
Inaczej nazywane bywają betonownią. To grupa urządzeń, jakie wykorzystuje się podczas produkcji betonu, stanowiącego efekt połączenia kruszywa, cementu i wody. Węzły betoniarskie są zatem rozbudowaną strukturą, w skład której wchodzą dozowniki odmierzające ustaloną ilość poszczególnych komponentów i maszyna, która składniki przekształci w formę stałą.
Niezbędne jest również miejsce do składowania surowca, drogi dojazdowe do betonowni oraz przestrzeń, w obrębie której manewrować będą pojazdy dostarczające komponenty i odbierające gotowy wyrób. Cały teren powinien zostać wyraźnie wydzielony i otoczony ogrodzeniem. Te wszystkie wymagania uzupełnione dodatkowo o konieczność wyposażenia węzła w instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną sprawiają, że w definicji prawa uznaje się go za budowlę.
Komu zaufać, zlecając budowę betonowni?
Dobrą rekomendacją będzie długość stażu w branży, wieloletnia obecność podmiotu na rynku. Będąc w stanie długookresowo funkcjonować w segmencie produkcji węzłów betoniarskich i wciąż dostarczać nabywcom swoje rozwiązania, oznacza to, że wznoszone konstrukcje są odpowiedniej jakości. A o jakości świadczą wytrzymałość, odporność na działanie czynników zewnętrznych i niska awaryjność lub nawet bezawaryjność.
Pozytywnym aspektem będzie też rozpiętość oferty. Węzły dzielą się bowiem na stacjonarne i mobilne, a ponadto podczas procesu wytwarzania betonu przydatne są inne urządzenia. Wliczają się w to między innymi przenośniki, sortowniki, sita czy kruszarki. Producent workownic i wagoworkownic – firma Arkama doskonale spełnia te warunki, proponując szeroką gamę maszyn transportujących i przerabiających.
Leave a Reply