Wybierz dobry antywirus i chroń swoją firmę na 100%

Każdy, kto prowadzi swoją działalność, wie jak ważne jest dbanie o to by wszystko funkcjonowało bez zarzutu i bez przerw. Cyberbezpieczeństwo jest jednym z obszarów gdzie zakłócenia w pracy firmy mogą być mocno odczuwalne i mieć bardzo poważne skutki. Dobry antywirus pomaga uchronić się przed nimi zapewniając ochronę przed atakiem hakerskim, utratą danych i dostępu do plików. Tak działa AVG Internet Security.

Jakie funkcje musi mieć najlepszy antywirus żeby w pełni chronić swojego użytkownika?

To przede wszystkim stały monitoring tego co dzieje się w systemie.Obejmuje on nie tylko dysk i zachowania plików, ale również pocztę, Internet, przeglądarkę i sieć Wi-Fi. Konieczne jest tu kompleksowe działanie. Temu służą takie funkcje jak firewall – strażnik systemu oraz kontrola wykorzystania kamery internetowej (chroni przed podglądaniem i szpiegowaniem). AVG zabezpiecza także przed atakami ransomware – próbom blokowania dostępu do ważnych danych i wyłudzenia okupu.

Antywirus powinien nie tylko na bieżąco kontrolować co się dzieje w systemie, a również tworzyć trudne do pokonania przez hakerów bariery. Filtry anty-spam, skanowanie załączników i linków, kontrola stron www przed załadowaniem i transakcji online to tylko wybrane z nich. AVG Internet Security ma dodatkowo jeszcze funkcję sprawdzania bezpieczeństwa sieci Wi-Fi. Kontroluje czy router nie jest zagrożony włamaniem, czy nie ma w niej luk i innych problemów, które otworzą hakerowi drogę na dysk.

Dobry antywirus musi również dbać o prywatność i poufność danych. W AVG Internet Security przedsiębiorcy znajdą funkcję usuwania plików z komputera tak, by nie dało się ich odtworzyć oraz sejf na ważne informacje. Można w nim przechowywać dokumenty lub inne pliki, które nie powinny się dostać w cudze ręce.

Komfortowa i prosta obsługa antywirusa AVG

Te wszystkie działania powinny odbywać się w sposób nie wpływający na możliwości i osiągi komputera. Jednym słowem, najlepszy antywirus powinien pracować niezauważalnie, dyskretnie i nie mieć dużych wymagań sprzętowych. AVG Internet Security często nazywany jest lekkim, bo nie wpływa na funkcjonowanie komputera i nie koliduje z innymi programami. Można go przełączyć w tryb „nie przeszkadzaj” nie tracąc jednocześnie wysokiej klasy ochrony.

Gwarancja skuteczności

AVG Internet Security został doceniony w wielu testach i niezależnych badaniach skuteczności programów antywirusowych. To bardzo dobry antywirus dla małych i średnich firm, gwarantujący wysoki poziom ochrony.

___

Zobacz jak działa antywirus dla małych firm

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG.