Zdjęcia rentgenowskie zębów – kiedy należy je wykonać?

Zdjęcia rentgenowskie zębów to popularne badanie stomatologiczne. Kiedy jednak najczęściej jest wykonywane?

Zdjęcia rentgenowskie zębów – nie tylko w stanie chorobowym!

Rentgen to bardzo przydatne narzędzie w wielu współczesnych dziedzinach medycyny i stomatologia nie jest w tym przypadku żadnym wyjątkiem. Ba, to właśnie tutaj możemy znaleźć prawdopodobnie największe zagęszczenie przeróżnych badań związanych właśnie z szeroko pojętym RTG. Zdjęcia rentgenowskie zębów w Poznaniu to bardzo popularne badanie, które jest wykonywane nie tylko w przypadku występowania w zębach stanów chorobowych. Owszem, to właśnie wtedy najczęściej jesteśmy w stanie otrzymać od naszego lekarza skierowanie na rentgen, ale wcale tak nie musi być! Bardzo często zdjęcia rentgenowskie zębów wykonuje się podczas kontynuowania całego procesu leczenia. Idealnymi przykładami takiego stanu rzeczy jest bez wątpienia szeroko pojęta implantologia, ortodoncja czy endodoncja. Nie musi to wcale oznaczać etapu diagnozowania problemu, a na przykład przygotowywanie się pod założenie aparatu ortodontycznego czy montowanie implantów zębów.

Czy warto bać się zdjęcia rentgenowskiego zębów? Absolutnie nie

Wiele osób może bać się rentgenów – z wielu powodów. Jednym z nich może być ogólny strach przed wszelkiego rodzaju badaniami, innym razem zaś kwestią może być obawa przed promieniowaniem. Jeżeli jednak osobą badaną nie jest kobieta w ciąży czy niemowlak, nie ma żadnych przeciwwskazań przed wykonywaniem takiego badania. Nawet zdjęcie zębów 3D w Poznaniu jest całkowicie neutralne dla naszego zdrowia – dawka promieniowania jest znikoma, a na dodatek jesteśmy na nie wystawieni przez zaledwie kilka sekund.

W poszukiwaniu placówki, która będzie w stanie wykonać zdjęcia rentgenowskie zębów

Poszukujesz miejsca, w którym będziesz w stanie wykonać badanie rentgenowskie zębów, warto zajrzeć do Internetu. To właśnie w nim będziesz w stanie bez żadnych trudności znaleźć kliniki w swojej okolicy, które mają możliwości do wykonywania wspomnianych zabiegów.