3 ciekawe sposoby na dekorację ściany z telewizorem

Salon to zdecydowanie pomieszczenie reprezentacyjne, które z jednej strony ma być jak najbardziej funkcjonalne, z drugiej zaś estetyczne, być wizytówką domu albo mieszkania. Dlatego warto dokładnie zastanowić się nad tym, jakie rozwiązania dekoracyjne zastosować. Jeżeli posiadamy w salonie telewizor, możemy zadbać o odpowiednie rozwiązania aranżacyjne. Przedstawiamy 3 ciekawe sposoby aranżacji ściany z telewizorem.


Aranżacja własnego domu oraz mieszkania to bardzo ważna kwestia, do której trzeba podejść w odpowiedni sposób. Internet i prasa branżowa to świetny sposób na to, aby wybrać aranżacje, która spełni nasze oczekiwania oraz sprawi, że każde pomieszczenie będzie dokładnie takie, jak tego oczekujemy.

Poświęcenie odpowiedniej ilości czasu na przygotowanie aranżacji, umożliwi przeprowadzenie szybszych prac remontowych, skrócenie czasu pracy, jak również zmniejszenie kosztów. Aranżacja klasyczna, nowoczesna, przemysłowa lub inna, na pewno będzie adekwatna do potrzeb. W salonie, który jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, telewizor, a także ściana na nim, odgrywają bardzo dużą rolę. W jaki sposób możemy dekorować ścianę?

Stara cegła lub klinkier

Jedną z ciekawych rozwiązań są oczywiście płytki dekoracyjne lub kamień dekoracyjny. Do wyboru mamy ogrom rozwiązań, z uwagi na to, że praktycznie każdy producent materiałów wykończeniowych, posiada w swoje ofercie produkty do dekoracji ścian. Zarówno stara cegła, jak również inne płytki mają różną kolorystykę i wzornictwo lica, dają natychmiastowy efekt dekoracyjny, jak również zapewniają trwałą dekorację.

Farby strukturalne oraz tynki

Alternatywą dla kamieni są farby strukturalne, aplikowane praktycznie w taki sam sposób, jak farby tradycyjne, a także tynki dekoracyjne, np. imitujące efekt betonu. Takie struktury są lekkie, nie obciążają ścian, nie zabierają dużo miejsca (co ma znaczenie w przypadku mniejszych salonów), pasują aranżacyjnie do innych materiałów. Struktury dekoracyjne można również aplikować samemu.

Zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych

Jeżeli pomieszczenie ma większy rozmiar oraz dysponujemy odpowiednią przestrzenią, warto zdecydowanie rozważyć wykonanie zabudowy z profili oraz płyty gipsowo-kartonowej. Bez problemu można wykonać zabudowę prostą, jak również bardziej skomplikowaną, która obejmować różnego rodzaju wnęki oraz półki. Telewizor może zostać umieszczony w jednej z nich oraz na przykład podświetlony, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność zabudowy.