okna pcv

3 najważniejsze zalety okien PCV

Decydując się na wybór okien, zdecydowanie najczęściej stawiamy na te z PCV. To wybór sprawdzony, na rynku mamy firmy, które są w stanie w bardzo krótkim czasie dostarczyć nam stolarkę o odpowiednich parametrach. Im lepsze okna, bardziej stabilne, odporne na uszkodzenia, charakteryzujące się dobrymi parametrami technicznymi, tym zdecydowanie dla nas lepiej. Również znacząco zwiększymy komfort mieszkania, zmniejszymy rachunki za prąd.

Budując dom, musimy podjąć wiele decyzji, które znacząco wpłyną na komfort jego użytkowania. Jedną z najważniejszych jest to, aby wybrać dobrej jakości stolarkę okienną, która to ma ogromny wpływ na to, jak będziemy mieszkać, jakie rachunki za ogrzewanie będziemy płacić, jak estetycznie dom będzie wyglądał zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wybór okien powinien być jak najbardziej przemyślany, gdyż mamy do czynienia z bardzo dużą ilością firm, które oferują okna w najróżniejszej specyfikacji.

Bardzo dużą popularnością cieszą się standardowe okna PCV, choć na rynku mamy oczywiście również dostęp do okien drewnianych oraz aluminiowych. Dlaczego warto postawić na okna tego rodzaju?

Bardzo dobra jakość wykonania i stabilność konstrukcji

Przede wszystkim okna, które wybieramy do domu muszą być stabilne. To najważniejsza ich cecha, którą z oczywistych względów spełnia PCV. Konstrukcja okien jest mocna, doskonale poradzą sobie one z różnego rodzaju napięciami przenoszonymi przez budynek, jak również z bardzo mocnym działaniem wiatru. Okna wykonane w tej technologii nie wyginają się, nie pękają, są odporne na różnicę temperatury. W przeciwieństwie do okien drewnianych, nie ma konieczności przeprowadzania ich konserwacji.

Różnorodność kolorystyczna

Choć w większości przypadków okna PCV są zamawiane w kolorze białym, który jest uniwersalny i pasuje do każdego wnętrza oraz elewacji domu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić okna w dowolnej kolorystyce, np. brązowe, grafitowe, antracytowe czy zielone.

Pielęgnacja

Okna PCV nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Dzięki trwałej oraz gładkiej powierzchni, możemy je pielęgnować tradycyjnymi środkami, stosować bezpieczną chemię, która nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Inaczej sytuacja wygląda z oknami drewnianymi, które po pewnym czasie mogą tracić swoje pierwotne właściwości, wypaczać się. Ich konserwacja jest dość czasochłonna i skomplikowana, wymaga stosowania odpowiednich środków i pomocy fachowców.