Kontynuacja nauki w liceum dla doroslych dlaczego warto

5 powodów, dla których warto kontynuować naukę w liceum dla dorosłych

Nie masz pełnego wykształcenia średniego? Teraz możesz zapisać się na zajęcia do liceum dla dorosłych. Szkoły prowadzące naukę w tym kierunku działają obecnie w wielu miastach w Polsce. Dlaczego warto zdecydować się na ich ofertę? Sprawdź 5 najważniejszych zalet związanych z zapisaniem się na zajęcia do liceum dla dorosłych!

1. Lepsze perspektywy na rynku pracy

Szukasz zatrudnienia, ale pracodawcy często odmawiają, gdy dowiadują się, że masz tylko wykształcenie podstawowe? W takim przypadku najprostszym sposobem, aby rozszerzyć swoje możliwości na rynku pracy, jest zapisanie się do liceum dla dorosłych i zdobycie wykształcenia średniego.

Ze średnim wykształceniem można znacznie łatwiej znaleźć zatrudnienie w różnych sektorach, także tych przynoszących atrakcyjne zarobki. To zatem przyszłościowa inwestycja w karierę.

2. Łatwe zapisy na zajęcia

Aby zapisać się na zajęcia do szkoły policealnej dla osób dorosłych, wystarczy tylko dostarczenie wskazanych dokumentów. Nie są prowadzone żadne egzaminy wstępne.

Do zapisania się na zajęcia są potrzebne:

  • dowód osobisty
  • wniosek o przyjęcie do szkoły
  • świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, zawodowej
  • zaświadczenie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki od lekarza

Osobom zamierzającym zapisać się do liceum dla dorosłych Kraków – https://faber.edu.pl/ daje dostęp do wielu szkół prowadzących nauczanie w tym właśnie zakresie. Więcej informacji dotyczących warunków zapisów można znaleźć bezpośrednio na ich stronach internetowych.

3. Zajęcia w dogodnych porach

Osoby, które pracują, ale chciałyby zdobyć jednocześnie średnie wykształcenie, mogą łączyć ze sobą naukę wraz ze swoimi obowiązkami zawodowymi.

Szkoły średnie dla osób dorosłych prowadzą zajęcia weekendowo albo wieczorowo. Wybrane z nich wykorzystują także systemy e-learningowe, dzięki którym można uczyć się przez internet.

4. Możliwość kontynuacji nauki

Osoby, które chciałyby kontynuować swoją naukę po zakończeniu liceum dla dorosłych, mają przed sobą szerokie możliwości.

Uczniowie, którzy zaliczyli egzamin maturalny, mogą wtedy złożyć swoją aplikację na studia dzienne albo zaoczne. Z kolei ci, którzy nie podeszli do matury, ale ukończyli szkołę średnią, mogą zdecydować się na naukę w szkole policealnej, gdzie do dyspozycji jest wiele przyszłościowych kierunków.

5. Niskie koszty nauki

Warto również podkreślić, że plusem zapisania się do liceum dla dorosłych są bardzo niskie koszty nauki lub też ich brak, ponieważ wiele szkół otrzymuje dotację na prowadzenie zajęć. Wobec tego zdobycie średniego wykształcenia nie jest związane ze sporym kosztem.