Bańki chińskie na cellulit

Bańki chińskie są często stosowanym akcesorium przy wykonywaniu masaży. Ich nazwa oznacza silikonowe lub gumowe bańki, które stawia się na ciele na zimno aż się przyssą, dzięki swojej sprężystości. Masaże nimi wykonywane mają wiele zastosowań. Najczęściej wykorzystuje się bańki chińskie na cellulit, który jest udręką ogromnej ilości kobiet. Nie każdy wie jak walczyć z denerwującą, pomarańczową skórką na naszym ciele, przedstawiamy więc jeden ze sposobów.

Bańki chińskie – co to jest?

W czasie ostatnich kilku lat bańki chińskie bardzo zyskały na popularności. Inną stosowaną nazwą na ich określenie jest ”zimna bańka”, która wzięła się stąd, że stawia się je bez użycia ciepła i podgrzewania ich. Inaczej było ze znanymi nam pewnie od mam i babć bańkami szklanymi, które swe zastosowanie miały przy przeziębieniach. Chińskie bańki na cellulit posiadają dwupiętrową budowę, pozwala to na znacznie lepszą manipulację nimi podczas wykonywania masaży. Bańki na cellulit łatwo rozpoznać przez ich charakterystyczny kształt, który cechuje się zaokrągleniem przy brzegach i pozwala na przyssanie się do ciała. Wyglądem przypomina grzybka. Bańka chińska na cellulit najbardziej znana jest z masaży, przy których się ją stosuje. Znacznie poprawiają one ukrwienie tkanek, które znajdują się pod naszą skórą poprzez próżniowe zasysanie jej, a do tego rozbijają tkankę tłuszczową, co pomaga zmniejszyć denerwujący nas problem.

Czytaj również: Bańki chińskie na cellulit – jak one działają?

Kiedy zdecydować się na bańki chińskie?

Jeśli zdecydujemy się i zastosujemy bańki chińskie na cellulit efekty, które zobaczymy będą różne:

  • widoczne zmniejszenie widoczności cellulitu – problem nie zniknie całkowicie, ale z pewnością stanie się mniej uciążliwy,
  • ujędrniona i nawilżona skóra – taki zabieg wyraźnie wpłynie na jej napięcie,
  • usunięcie toksyn z organizmu – często są one największym winowajcą odpowiedzialnym za powstawanie pomarańczowej skórki,
  • wymodelowana sylwetka – oczywiście samo zastosowanie takiego masażu nie uczyni spektakularnej zmiany w tej kwestii, jednak znacząco na nią wpłynie.

Efekty, których oczekujemy po takim zabiegu będą większe jeśli o to zadbamy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że aby całkowicie wyeliminować cellulit i cieszyć się piękną sylwetką, wykonywane zabiegi same w sobie nie przyniosą wielkiej skuteczności. Ważne w osiąganiu interesujących nas efektów jest też utrzymywanie prawidłowej diety oraz nie zaniedbywanie aktywności fizycznej. Wtedy na pewno będziemy zadowoleni z korzyści, które dodatkowo dadzą nam chińskie bańki.

Bański chińskie, a kremy na cellulit

Masaż bańką chińską na cellulit najlepiej jest połączyć ze stosowaniem kremów, które pomagają w zwalczaniu pomarańczowej skórki. Stosowanie takiej kuracji nie tylko przyśpieszy widoczność korzyści płynących z korzystania z niej, ale też znacząco je polepszy. Mimo tego, że sam zabieg z użyciem takiej bańki jest niezwykle skuteczny w redukowaniu cellulitu, ponieważ jest wyjątkowo intensywny, to jednak kremy na cellulit pomogą nam dodatkowo wygładzić skórę i wpłynąć na problem. Jeśli będziemy używać ich systematycznie i połączymy je z masażami, wtedy dopiero zobaczymy ich działanie.

Podsumowanie

Podsumowując, bańki chińskie są prawie że doskonałym rozwiązaniem dla osób walczących z cellulitem. Jednak takie zabiegi mogą być niezbyt przyjemne przez to jak mocno działają, nie jest to na pewno sposób dla wszystkich. Niemniej jednak nie da się zapomnieć o tym jak wiele korzyści płynie ze stosowania ich. Najlepiej będzie jeśli nie ograniczymy się do pojedynczej metody walki z pomarańczową skórką, a połączymy wiele opcji. Z pewnością warto systematycznie je wykorzystywać do różnych zabiegów, nawet jeśli nie borykamy się z problemem cellulitu.