banki glosow

Banki głosów – kiedy warto skorzystać z ich oferty?

Bank głosów może być nieoceniony wtedy, gdy konieczne jest wykonanie nagrania z udziałem lektora. Kto i kiedy najczęściej korzysta z tego typu usług?

Lektorzy uczestniczą w wielu różnych projektach. Nie tylko nagrywają reklamy, lecz także materiały informacyjne, szkoleniowe, biorą udział w projektach kulturalnych. Aby znaleźć odpowiedniego lektora do danego zadania, można posłużyć się bankiem głosów, w którym dostępne są setki ofert.

Co to jest bank głosów?

Sam termin jak bank głosów – https://www.powitania.pl/bank-glosow/ jest dość nowy, chociaż odnosi się on do usługi, która znana jest już od lat. Bankami głosów nazywa się internetowe bazy, które pozwalają na wybranie lektora do konkretnego zadania.

W bankach głosów działających w internecie można bardzo łatwo i szybko znaleźć odpowiedniego lektora. Bazy te zawierają liczne próbki nagrań, za pomocą których można łatwo wyselekcjonować odpowiednią osobę do wykonania konkretnego projektu.

Wraz z bankiem głosów najczęściej działa również studio nagraniowe, które określane jest też mianem studia lektorskiego, gdy skupia się ono właśnie na nagraniach z udziałem lektorów. Można zatem jednocześnie wybrać odpowiedniego lektora, a następnie zlecić mu wykonanie nagrania we współpracy ze studiem.

Banki głosów – jakie mają zastosowanie?

Zastosowanie banków głosów jest tak szerokie jak nagrań lektorskich. Wobec tego bank głosów wybierany jest zawsze wtedy, gdy konieczne jest uzyskanie materiałów z udziałem lektora.

Przykładowe zastosowanie nagrań lektorskich to:

  • filmy

  • seriale

  • audiobooki

  • prezentacje

  • instruktaże

  • filmy szkoleniowe

  • spoty reklamowe

  • dżingle

  • automatyczna sekretarka

Ponadto nagrania lektorskie mogą być także wykonane w wielu innych celach, gdy konieczne jest uzyskanie profesjonalnych materiałów dźwiękowych.

Kto najczęściej korzysta z baz głosów?

Banki głosów lektorskich mają zatem bardzo szerokie zastosowanie. Kto najczęściej z nich korzysta?

Wiele nagrań w bankach głosów zlecają agencje reklamowe, które odpowiedzialne są za wykonanie usług reklamowych na zlecenie klientów. Wtedy pracownicy agencji odpowiedzialni są za przygotowanie wszelkich materiałów do spotu, w tym także materiałów lektorskich chodzących w skład reklamy. Oczywiście, poza celami reklamowymi agencje przygotowują dla klientów także innego rodzaju materiały.

Ponadto bank głosów może być wykorzystany przez osobę, która sama chciałaby zamówić dla siebie nagranie. Wówczas może być ono uzupełnieniem wielu innych materiałów, na przykład w celach informacyjnych, reklamowych.

Gdy zatem konieczne jest uzyskanie materiałów nagraniowych z lektorem, bank głosów to najprostszy sposób!