jazda crossem

Bezpieczna i komfortowa jazda na crossie. Jaki kask wybrać, aby się nią cieszyć?

Jazda na crossie to niezapomniane emocje i wrażenia, ale także związane z nimi ryzyko. Każda osoba, która próbuje swoich sił w tym sporcie, doskonale zdaje sobie więc sprawę z tego, jak istotne są kwestie bezpieczeństwa. Odpowiedzialna jazda na crossie wymaga odpowiedniego przygotowania, które obejmuje nie tylko naukę bezpiecznej jazdy, ale także wybór odpowiedniej odzieży i dodatków. Najważniejszym elementem stroju każdego miłośnika ekstremalnej jazdy są kaski na cross, które mają za zadanie ochronę najwrażliwszej części ludzkiego ciała, czyli głowy.

Kaski na cross – dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Kaski na cross to podstawowy, a zarazem najważniejszy element ubioru każdego miłośnika jazdy motocrossowej. Ich najważniejszym zadaniem jest zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa głowy, która w przypadku uprawiania tego sportu jest szczególnie narażona na rozmaite urazy. Dobrej jakości kask chroni głowę nie tylko przed urazami spowodowanymi upadkiem, ale także przed kamieniami wystrzelanymi spod kół, a także przed kołami innych motocykli. Obecność dodatkowych udogodnień gwarantuje wentylację na właściwym poziomie, ochronę oczu przed promieniowaniem słonecznym oraz przed opadami deszczu.

jazda crossem

Zakup odpowiedniego kasku jest o tyle trudny, że w sprzedaży dostępny jest ich bardzo szeroki i zróżnicowany wybór. Sklepy sportowe oferują zarówno tańsze, proste konstrukcje, jak i kaski na cross przeznaczone dla najbardziej wymagających, świadomych użytkowników, którzy zdecydowanie nie chcą oszczędzać na swoim bezpieczeństwie. Istotne przy zakupie kasku jest sprawdzenie, czy wybrany przez nas produkt posiada atest bezpieczeństwa, który gwarantuje właściwy poziom ochrony. Dobrym wyjściem będzie także skorzystanie z oferty sklepu specjalizującego się w sprzedaży tego typu akcesoriów, którego asortyment sprosta wymaganiom każdego miłośnika motocrossu.

Najlepsze kaski na cross – jakie kryteria powinny spełniać?

Dobrej jakości kask przeznaczony do jazdy na motocrossie musi być przede wszystkim dobrze dopasowany. Powinien ciasno przylegać do głowy i lekko uciskać policzki. Specjalny system zapinania gwarantuje utrzymanie kasku na swoim miejscu oraz jego łatwe zdjęcie z głowy w razie potrzeby. Niektóre kaski na cross dysponują dodatkowo specjalnym systemem zapinania, który pozwala na szybkie ściągnięcie kasku z głowy użytkownika przez służby medyczne, co bez wątpienia stanowi ich dodatkowy atut. Skorupa kasku powinna być wykonana z wielu warstw materiałów, aby mogła skutecznie niwelować skutki uderzenia oraz amortyzować siłę upadku.

Bardzo istotna jest także wentylacja, która zapobiega nadmiernemu uczuciu gorąca oraz gwarantuje komfort podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Dodatki w postaci blendy przeciwsłonecznej, wewnętrznych wkładek o właściwościach antybakteryjnych oraz atrakcyjnego, zgodnego z aktualnymi trendami sportowymi designu sprawiają natomiast, że kaski na cross spełnią zarówno funkcję praktyczną zapewniając bezpieczną i komfortową jazdę, jak i pozytywnie wpłyną na wizerunek i samopoczucie swojego posiadacza.