moda

Bransoletki z kotwicą – uniwersalny dodatek do codziennych i sportowych stylizacji

Bransoletki z symbolem kotwicy należą do wyjątkowo modnych dodatków w tym sezonie. Kotwica jest nierozłącznie związana z morzem, żeglugą i przygodą. Oznacza także stałość, poczucie bezpieczeństwa, cierpliwość, pewność siebie, harmonię wewnętrzną. Po bransoletki z kotwicami mogą sięgać panowie w każdym wieku. Wybór tego typu dodatków jest w tej chwili tak duży, że niemal każdy mężczyzna znajdzie bransoletkę, która będzie pasowała do jego codziennych stylizacji.

Stylowe bransoletki z kotwicą na co dzień i na wielkie wyjście

Zainteresowanie bransoletkami z motywami morskimi jest w tej chwili tak duże, że producenci biżuterii prześcigają się w projektowaniu nowych dodatków. Możemy zdecydować się na zakup bransoletki z kotwicą w całości wykonanej ze stali szlachetnej. Inną możliwością jest zakup biżuterii będącej połączeniem stali i kamieni naturalnych (mogą być to hematyty lub efektowna lawa wulkaniczna). Bardzo modne są również bransoletki z kotwicami na wygodnych paskach ze skóry naturalnej. Do sportowych i casualowych stylizacji pasują bransoletki na sznurku.

Bransoletki z kotwicami pod grawer

Część bransoletek z kotwicami to biżuteria, na której można wykonać grawer. Wyrycie dowolnego, wybranego przez nas napisu sprawia, że ozdoby te stają się unikalne, a przez to bardzo nam bliskie. Większość mężczyzn decyduje się wygrawerować imiona bliskich im osób. Popularnymi grawerami są również hasła motywacyjne czy cytaty.

Z czym łączyć bransoletki z kotwicami?

Większość bransoletek z kotwicami to ozdoby pasujące do codziennych i sportowych stylizacji. Znajdziemy także biżuterię (na przykład wykonaną ze stali szlachetnej i czarnej lub brązowej skóry naturalnej), która będzie dobrze komponowała się nawet z eleganckim garniturem. Bransoletki z kotwicami można nosić samodzielnie (dla minimalistów są one często jedyną biżuterię) lub komponować z innymi dodatkami – na przykład zegarkiem lub bransoletkami wykonanymi z kamieni naturalnych, stali nierdzewnej, skóry naturalnej, rzemienia czy sznurka.

Bransoletka z kotwicą – jak wybrać model odpowiedni dla siebie?

Wybierając dla siebie bransoletki z kotwicami należy pamiętać, że biżuteria ta musi pasować do naszego stylu. Nie kupujmy ozdób tylko dlatego, że atrakcyjnie prezentują się na zdjęciach. Jeżeli mamy ochotę kupić bransoletkę w żywym, rzucającym się w oczy kolorze, zadajmy sobie pytanie czy będziemy mieli do czego ją założyć. Mężczyźni, którzy po raz pierwszy kupują biżuterię powinni wybierać ozdoby neutralne, które nie będą nadmiernie przyciągały uwagi.

Kwestią, o której nie można zapominać jest rozmiar bransoletki. Biżuteria ta musi być idealnie dopasowana. Jeżeli nie możemy znaleźć ozdoby w swoim rozmiarze, zawsze istnieje możliwość zamówienia jej na wymiar.

Bransoletka z kotwicą jako upominek

Stylowa bransoletka z kotwicą może okazać się świetnym prezentem dla wyjątkowego mężczyzny. Jako upominki szczególnie często wybierane są bransoletki z grawerem. Pamiętajmy, że tego typu prezent możemy podarować jedynie mężczyźnie, z którym mamy bliskie relacje.

W przypadku, gdy nie mamy pewności, czy mężczyzna, którego chcemy obdarować nie ma alergii na metal, bezpieczniej jest wybrać biżuterię wykonaną z hipoalergicznej stali szlachetnej (jest ona materiałem bezpiecznym i efektownym zarazem).

Bransoletka z kotwicą biżuterią uniwersalną

Bransoletki z kotwicami można uznać za dodatki uniwersalne, gdyż pasują one mężczyznom w każdym wieku. Co więcej można założyć je do wielu stylizacji.