internet

Clipboardy z nadrukiem – zastosowanie i zakup

Są bardzo praktyczne, ponieważ pomagają w przenoszeniu i podpisywaniu dokumentów – clipboardy z nadrukiem mogą być dodatkowo doskonałym sposobem na promocję. Dlaczego warto je wybrać? Gdzie je zamówić?

Czym są clipboardy?

Pod pojęciem jak clipboad znajduje się rodzaj podkładki z klipsem, który umieszczony jest w jej górnej części. Podkładka tego typu jest usztywniona, dlatego można łatwo dopiąć do niej dokumenty.

Obecnie bardzo popularne są clipboardy z nadrukiem, które mogą pełnić funkcje reklamowe. Tego typu gadżety mają uniwersalne zastosowanie i wspaniale sprawdzają się w wielu firmach dla pracowników i przekazywane są klientom lub kontrahentom.

Kiedy warto zamówić clipboardy z nadrukiem?

Firmowe clipboardy z nadrukiem mogą być doskonałym zakupem wtedy, gdy firma potrzebuje praktycznych gadżetów reklamowych. Można wykorzystać je na wiele sposobów:

  • Dla pracowników, aby ułatwić im pracę z klientem, gdy akurat nie mogą wykonywać jej przy biurku,
  • Dla kontrahentów oraz dla klientów jako podarunek reklamowy albo dodatek do podpisanej umowy,
  • Dla uczestników szkoleń, konferencji oraz innych eventów jako praktyczny dodatek na dokumenty, ulotki, foldery reklamowe czy materiały szkoleniowe.

Clipboardy z nadrukiem – co wybrać?

Obecnie firmy wykonujące clipboardy z nadrukiem mogą zaoferować swoim klientom dostęp do różnego rodzaju materiałów. Jak dobrać te najlepsze?

Najczęściej kupowane są tekturowe clipboardy z nadrukiem, które mają format dopasowany do kartek A4. Są one wtedy nieco większe, aby można było łatwo je przechowywać. Na takiej podkładce nadruki umieszcza się zarówno z przodu, jak i z tyłu, co pozwala na skuteczne promowanie firmy, ponieważ nadruk jest wtedy dobrze widoczny.

Dodatkowo można także zdecydować się na clipboardy z nadrukiem z dodatkowym długopisem. Umieszczany jest on najczęściej przy klipsie w specjalnym uchwycie albo też w uchwycie umieszczonym na boku podkładki.

W sprzedaży zona także znaleźć clipboardy z nadrukiem w formie teczek. Mają one zamykany przód, co powoduje, że są one bardziej dyskretne, a także skuteczniej chronią znajdujące się wewnątrz papiery.

Gdzie kupować clipboardy z nadrukiem?

Aby zamówić clipboardy z nadrukiem, warto zapoznać się bliżej z dostępnymi ofertami w internecie. Można wtedy łatwo porównać ze sobą propozycje wielu producentów tych materiałów i dodatkowo sprawdzić ich ceny.

Zamówienia na clipboardy z nadrukiem mogą być też składane za pośrednictwem internetu, co dodatkowo ułatwia zakupienie tego typu gadżetów. Najczęściej są gotowe do wysyłki już w ciągu paru dni.