Prezent na wesele zamiast kwiatów

Co zamiast kwiatów na ślub i wesele?

Zaproszenia ślubne najczęściej zawierają najważniejsze informacje dotyczące ceremonii takie jak data, godzina, miejsce zaślubin oraz zabawy weselnej. Coraz częściej spotykamy się również z dopiskiem odnośnie drobnych upominków wręczanych przez gości wraz z życzeniami. Jeszcze do niedawna rzeczą oczywistą było podarowanie parze młodej bukietu żywych kwiatów, jednak coraz częściej odchodzi się od tego zwyczaju. Decydujące są tutaj przede wszystkim względy praktyczne – cięte kwiaty po prostu szybko usychają. Dlatego też pary młode w swoich zaproszeniach zwracają się z prośbą o inne prezenty, jednak nie zawsze są one w pełni sprecyzowane. Co zatem kupić nowożeńcom zamiast kwiatów?

    1. Prezent na ślub: butelka dobrego wina

Zastąpienie kwiatów butelką wina jest całkiem popularnym rozwiązaniem praktykowanym przez gości weselnych, które często spotyka się z entuzjazmem par młodych. Warto postawić na alkohol z wyższej półki cenowej, który zaspokoi gusta beneficjentów. Ciekawym pomysłem jest również urozmaicenie oryginalnego designu butelek dekupażem – w ten sposób para młoda będzie mogła zatrzymać butelkę na pamiątkę tego wyjątkowego dnia.

    1. Prezent na ślub: dobra książka

Książki w rankingu na najpopularniejsze upominki ślubne bez wątpienia zajmują jedną z najwyższych pozycji. Książki to niezwykle uniwersalny prezent, który wywołuje uśmiech na twarzy każdego mola książkowego. Ważne jednak, by trafić w gusta pary młodej, co nie zawsze jest zadaniem prostym. Gdy nie znamy ich preferencji, najlepszą strategią okazuje się zakup popularnych pozycji wydawniczych. Bestsellery książkowe sprawdzają się niemal ze stuprocentową skutecznością. Najwięksi miłośnicy literatury często pochłaniają z przyjemnością każdy jej gatunek, dlatego istnieje małe ryzyko, że wybrany przez nas tytuł nie spodoba się „młodym”. Można również spróbować bestsellerowych poradników lifestylowych czy książek kucharskich, które zawsze są przydatną i wzbogacającą lekturą dla nowożeńców, którzy jeszcze nie do końca odnaleźli swój rytm życia we dwoje. W ramach prezentu ślubnego warto również wręczyć bestsellerowe pozycje wydawnicze z dziedziny psychologii czy coachingu, do których warto od czasu do czasu wracać i pracować nad swoim charakterem.

    1. Prezent na ślub: ramki na zdjęcia

Upominek z gatunku praktycznych, ale i niezwykle cieszących oko. Każda para młoda z przyjemnością wraca do momentu samej ceremonii, jak i zabawy weselnej, dlatego zestaw dekoracyjnych ramek na zdjęciach często okazuje się strzałem w dziesiątkę. Warto jednak postawić na jakość, a nie na ilość ramek – chcemy, aby prezent przetrwał próbę czasu. Co do designu ramek – najbezpieczniejszym rozwiązaniem wydaje się stonowana, neutralna stylistyka, która sprawdzi się w każdym wnętrzu. Jeśli para młoda urządziła już swoje mieszkanie i mieliśmy okazję zobaczyć je w pełnej krasie – wybierając ramki na zdjęcia warto kierować się aranżacją wnętrz.

Zobacz także: https://newsweb.pl/rola-bajek-w-zyciu-dziecka/

    1. Prezent na ślub: voucher

Każda para młoda zmęczona długimi przygotowaniami do ślubu z pewnością ucieszy się z prezentu w postaci vouchera do SPA czy bonu na romantyczną kolację w modnej restauracji. Dobrym pomysłem wydaje się też podwójna wejściówka na koncert ich ulubionego zespołu lub drużyny sportowej. Nieco bardziej praktycznym rozwiązaniem jest wykupienie vouchera do sklepu z wyposażeniem domowym – nowożeńcy mogą w ten sposób udekorować swoje nowe gniazdko według własnego uznania.