modny salon

Czy minimalizm udomowiony może być przytulny – wnętrzarskie trendy 2022

Udomowiony minimalizm niewątpliwie zasługuje na uwagę. Nie chodzi jedynie o to, że jest jednym z najbardziej gorących trendów wnętrzarskich 2022, ale w dużej mierze z tego względu, że wprowadza aranżację wnętrz w inny wymiar. Mowa przede wszystkim o przełamywaniu konwencji, o tym, że celem projektantów wnętrz jest praca nad budowaniem świadomości na temat rangi poszanowania środowiska naturalnego i koniec końców tego, jak istotne jest to, aby nasze wnętrza były nie tylko przytulne, uniwersalne, ale przede wszystkim skrojone na miarę naszych potrzeb.

Jak wprowadzić minimalizm udomowiony do wnętrza?

Zacznijmy od podstaw – czym jest minimalizm udomowiony? Jest to nic innego, jak wprowadzenie minimalizmu w inny wymiar. Staje się on zdecydowanie bardziej przytulny i skrojony na miarę potrzeb domowników. Ogromny nacisk kładzie się w nim na funkcjonalność, poszanowanie środowiska naturalnego, jak również to, że mimo iż nie będziemy wprowadzać do domu dużej ilości przedmiotów, nie odniesiemy wrażenia, że nie ma on swojego klimatu oraz przytulności.

Aranżacje w stylu udomowionego minimalizmu – czym się charakteryzują?

Udomowiony minimalizm to przede wszystkim zdanie sobie sprawy z tego, jak ważny jest każdy metr kwadratowy naszego mieszkania. Bez względu na to czy mówimy o sypialni, salonie, łazience, czy też pokoju dziecka. Każdy z nich ma swój potencjał aranżacyjny, który trzeba maksymalnie wykorzystać, ale nie wprowadzając do niego efektu przysłowiowego zagracenia. Aranżując każde pomieszczenie musimy więc dokładnie przemyśleć nasze potrzeby, zrezygnować z tych, które mogą nie muszą być koniecznie uwzględnione, a następnie przystąpić do wyboru kolorystyki, mebli oraz dodatków.

Wnętrza w stylu udomowionego minimalizmu – o jakich mowa?

Wnętrza urządzone w myśl udomowionego minimalizmu są przytulne. Oznacza to, że do ich aranżacji zastosowano ciepłe barwy, które nie przytłaczają ich, a sprawiają, że miło jest w nich spędzać czas. Wśród nich warto wspomnieć chociażby o ciepłej bieli, beżach, jak również odcieniu nude, który w tym roku wiedzie prym. Nie bez znaczenia pozostaje także rola brązu, jednak tutaj uwaga – nie należy przesadzać z jego ilością, aby nie uzyskać efektu odwrotnego do zamierzonego. Kolejna kwestia – meble – bądźmy oszczędni w formie, stawiajmy na wykonane z dobrej klasy materiałów, najlepiej drewna. Dodatki – tutaj ważne są również naturalne materiały, jak również rośliny.