prawnik

Czy prawnik może oferować usługi online lub przez telefon?

Kancelarie prawne pomagają swoim klientom w wielu sprawach. Czy wtedy, gdy potrzebne jest wsparcie adwokata albo radcy prawnego, można otrzymać je również bez potrzeby osobistego udawania się do kancelarii?

Obsługa prawna na odległość – czy jest możliwa?

Kiedyś pomoc prawnika może było uzyskać jedynie w jego kancelarii albo za wysoką opłatą we własnym domu lub firmie. Teraz można skorzystać z jeszcze jednej opcji, czyli z obsługi prawnej na odległość – przez telefon i przez internet.

Takie usługi stały się bardzo popularne w trakcie pandemii, gdy wiele osób nie mogło udać się osobiście do prawnika, by skorzystać z jego pomocy.

Jakie usługi prawne są dostępne na odległość?

Przez internet i przez telefon można skorzystać z różnych rodzajów usług prawnych. Najczęściej jest to poradnictwo prawne, które polega na odpowiadaniu na pytania zadane przez klientów kancelarii.

Również przez internet można skorzystać z innych rodzajów usług prawnych, między innymi z obsługi prawnej firm czy z przygotowania pisma lub jego zaopiniowania. Wybrane kancelarie oferują też możliwość zakupienia wzorów pism z dodatkową personalizacją przez internet – w niższej cenie niż przygotowanie pisma od zera.

Kancelaria prawna Radom – https://mikolajwachowicz.pl/

Jak wygląda poradnictwo prawne online i przez telefon?

Usługi tego typu polegają na wstępnym zapoznaniu się prawnika ze sprawą klienta, a następnie na przygotowaniu odpowiedzi lub realizacji innego zlecenia.

Najczęściej w tym przypadku za usługi trzeba zapłacić z góry, po wycenie obsługi przez prawnika. Trzeba w tym celu przekazać do niego zapytanie czy pismo, którego ma dotyczyć sprawa.

W przypadku obsługi online porady prawne udzielane są za pośrednictwem komunikatorów internetowych albo przez e-mail.

Kiedy warto skorzystać z usług prawnych na odległość?

Usługi poradnictwa prawnego online i przez telefon, a także inne usługi prawne to bardzo dobry wybór dla wszystkich osób, które nie mogą z różnych powodów odwiedzić kancelarii.

Z drugiej strony warto pamiętać o tym, że wtedy, gdy mamy taką możliwość, często lepiej umówić się na spotkanie osobiście. Wtedy można na miejscu łatwo dopytać o różne szczegóły.

Poszukiwana dobra kancelaria prawna Radom? Zobacz dostępne oferty już teraz w internecie by umówić się na spotkanie z prawnikiem, który kompleksowo zajmie się Twoją sprawą!

Ile kosztuje pomoc prawna przez internet i telefon?

Usługi prawne oferowane za pośrednictwem internetu i telefonu mają ceny podobne do tych oferowanych stacjonarnie.

Przykładowo za przygotowanie porady prawnej w nieskomplikowanej sprawie trzeba będzie zapłacić około 100-200 złotych, natomiast w bardziej złożonej ponad 300 złotych. Sporządzenie pisma to wydatek od 200 złotych wzwyż, ale taniej można kupić gotowe pisma z kancelarii, która ma je w ofercie.