Waporyzator do suszu – co to jest i kiedy warto go stosować?

Waporyzatory cieszą się dzisiaj coraz większym zainteresowaniem. Czym dokładnie są te urządzenia? Kiedy warto je stosować? Na co powinno się zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego waporyzatora?

Czym jest waporyzator?

Urządzenie jak waporyzator przeznaczone jest do waporyzacji, a dokładnie do podgrzewania suszu, który zaczyna wydzielać w wysokiej temperaturze substancje aktywne.

Waporyzacji nie powinno się mylić z paleniem suszu, ponieważ są to dwie inne czynności. W przypadku waporyzacji nie dochodzi do palenia suszu, lecz do jego podgrzania. W efekcie pozwala to zminimalizować ryzyko pojawienia się szkodliwych substancji będących efektem spalania. Dodatkowo waporyzacja nie niszczy cennych składników suszu jak palenie, co przekłada się na jej lepszą efektywność.

W nowoczesnych waporyzatorach można określić temperaturę, w której dochodzi do podgrzewania suszu, na przykład oferowany przez firmę Fenix waporyzator pozwala na wybór temperatury w przedziale od 160 do 220 stopni Celsjusza z dokładnością do 1 stopnia.

Kiedy warto stosować waporyzator?

Urządzenie jak waporyzator jest stosowane z różnego rodzaju suszami, które aplikowane są do specjalnej komory grzewczej. Konieczne jest wtedy odpowiednie zmielenie suszu, który nie powinien być również zbyt drobny.

Najczęściej waporyzatory używane są do suszu CBD, który może być obecnie legalnie zakupiony w sklepach.

Właściwości warporyzacji powodują, że waporyzator może być bardzo dobrym wyborem dla tych osób, które dotychczas korzystały z palenia suszu, ale chcą korzystać z niego zdrowiej i efektywniej.

Jak wybrać odpowiedni waporyzator?

W sprzedaży można znaleźć obecnie różne rodzaje waporyzatorów, dlatego przed zdecydowaniem się na zakup takiego urządzenia konieczne będzie sprawdzenie różnych ofert, by wybrać ten najlepszy.

Przy zakupie waporyzatora warto zwrócić uwagę na parę istotnych parametrów technicznych, do których zaliczane są:

  • zakres temperatur i dokładność ich regulacji

  • sposób ogrzewania – najlepsze to kondukcyjne i konwekcyjne

  • czas potrzebny do nagrzewania suszu

  • pojemność akumulatora

  • wielkość waporyzatora

  • sposób obsługi urządzenia

  • stopień skomplikowania jego czyszczenia

Wśród często polecanych modeli jest oferowany przez firmę Fenix waporyzator Fenix Mini, który jest przeznaczony do stosowania przenośnego i zapewnia długi czas pracy na baterii.

Warporyzatory można obecnie kupić w wielu sklepach prowadzących sprzedaż tego typu urządzeń – najszerszy wybór czeka na kupujących online, gdzie można kupić urządzenie z dostawą do domu.