Jak kupić dobry i tani materac? Zobacz poradnik!

Materac ma duże znaczenie dla wygody snu. Gdy chcesz kupić nowy, zobacz, w jaki sposób wybrać taki, który będzie nie tylko komfortowy, ale również będzie miał przystępną cenę!

Jak dobrać właściwy materac?

Materace dostępne obecnie w sprzedaży to wiele modeli. Wśród nich można znaleźć materace piankowe, ale również materace wykonane z rdzeniem ze sprężyn. Do ich produkcji używane są różne typy materiałów, co również przekłada się na ich właściwości.

Dobierając odpowiedni materac dla siebie, warto przede wszystkim kierować się jego rodzajem, wymiarem oraz wziąć pod uwagę producenta.

Gdy poszukiwane są materace wygodne, ale tanie, bardzo dobrym wyborem będą te wykonane z pianek wysokoelastycznych. W nieco wyższej cenie można kupić modele termoelastyczne oraz lateksowe, które są rekomendowane dla osób poszukujących maksymalnego komfortu, także w przypadkach bólów pleców.

Materace wykonane w całości z pianek są dobre dla każdego, w tym również dla alergików, ponieważ są przewiewne. Materace z rdzeniem sprężynowym, na przykład kieszeniowym i strefowym, są polecane dla osób cięższych.

Trzeba też uwzględnić twardość materaca. Najczęściej dobierana jest ona pod względem wagi użytkownika.

Warto też zdecydować się na materac od sprawdzonego producenta, na przykład MK Foam. Wybierając go, można mieć pewność, że będzie wysokiej jakości i posłuży na długi czas.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze materaca?

Gdy chcemy kupić dobry materac, powinniśmy też uwzględnić kilka innych kwestii, między innymi:

  • Grubość warstw materaca – gdy kupujemy materac warstwowy, warto sprawdzić, jakie grubości mają poszczególne warstwy,

  • Certyfikaty – przyznane za konkretne rodzaje materiałów stosowanych przez producenta, potwierdzają ich jakość,

  • Pokrowiec – wielu producentów daje możliwość wyboru określonego typu pokrowca na materac,

  • Antyalergiczność – ma duże znaczenie wtedy, gdy materac ma być używany przez alergika, warto wtedy dobrać go pod kątem odpowiednich materiałów i pokrowca.

Jak zaoszczędzić na zakupie materaca?

Zakupienie dobrego materaca nie musi być drogie. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym potrzebne wyposażenie do sypialni można zakupić bez przepłacania. Na co warto zwrócić uwagę?

Wiele osób kupuje obecnie materace w internecie. To właśnie w sieci można łatwo znaleźć idealny materac i od razu porównać jego cenę w różnych sklepach, by dowiedzieć się, który oferuje go najtaniej.

W różnych sklepach często organizowane są również akcje promocyjne, dzięki którym można kupić wypatrzony model w niższej cenie niż zwykle.

Zazwyczaj sklepy internetowe oferują klientom darmową wysyłkę materaców, dlatego nie ma potrzeby dodatkowego dopłacania za transport.